„Šarolė bulius sveria daugiau kaip toną, tačiau yra taikaus ir ramaus būdo“, – sako ūkininkas Virginijus Stumbrys. R. Keliuotytės nuotr.

Parama ir skaičiai

Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba skelbia, kad gyvūnų augintojai gali gauti valstybės paramą grynaveisliams ūkiniams gyvūnams įsigyti. Paraiškos ir dokumentai gali būti teikiami nuo sausio 15 d. iki vasario 13 d. Tokia parama teikiama nuo 2015 m., atsižvelgiant į veislininkystės svarbą gyvulininkystės sektoriuje ir siekiant paskatinti ūkininkus gerinti savo gyvūnų bandų genetinę kokybę.
Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, Rokiškio rajone yra 349 grynaveislių ir mišrūnų mėsinių galvijų laikytojai, kurių bandose – 606 grynaveisliai galvijai ir 2 253 mišrūnai. Rajone populiarios yra šios veislės: angusai, aubrakai, galovėjai, limuzinai, hailendai, šarolė, herefordai, simentalų mėsiniai.

Avių ir ožkų laikytojų rajone skaičiuojama 288, dauguma jų laiko įvairių rūšių avis.

Mėsinių galvijų auginimas vadinamas kaip viena perspektyviausių gyvulininkystės rūšių. Ekspertų teigimu, dauguma mėsinių galvijų veislių išsiskiria mažesniu reiklumu, jie sparčiau auga nei pieninių veislių galvijai, daugiau atsparūs šalčiui. Šiems galvijams laikyti gali būti pritaikomos kitoms ūkio šakoms ne itin palankios vietos, jiems nereikia specialių sąlygų, gausių investicijų.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie