blank

Dauguma šventinių renginių vyks Krašto muziejuje, kai kurie – Nepriklausomybės aikštėje: nedideli atstumai jungia šias erdves, tad miestiečiai ir miesto svečiai galės greičiau po vieno renginio įsilieti į kitą.

Šeštadienis – renginių, skirtų žiūrėti, diena; sekmadienis – aktyvių pramogų metas. Rokiškio gimtadienis – viso miesto šventė, tad natūralu, kad į kūrybinį procesą įsijungė ne tik Kultūros centras, bet ir kitos kultūros įstaigos.

Krašto muziejuje jau kurį laiką veikia paroda „Vaikiška mada XIX–XX a.“, o rugsėjo 21 d. 10 val. čia startuos dvaro dirbtuvėlės „Aksesuarų paslaptis atskleidus“.

13 val. Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje suplanuotas renginys norintiesiems giliau pažvelgti į krašto kultūrą formavusius žmones – tam skirtas Juozo ir Alfonso Keliuočių palikimo studijų centro forumas.

15 val. Laisvės ir Respublikos gatvių sankryžoje – XV Rokiškio langinių tapymo plenero darbų pristatymas. Po jo bus įmūryta kapsulė į būsimo paminklo Tyzenhauzams pamatą.

16 val. Medžiotojų draugija pakvies į atnaujintą trofėjų salę, joje bus surengta gausi paroda.

17 val. Krašto muziejuje  rengiamas šalies elnių kvieslių čempionatas.

16 val. muziejuje šurmuliuos mugė ir atrakcionų parkas.

18 val. prasidės šventės kulminacija –medžioklės ir derliaus teatralizuota šventė „Medžiotojo Roko puota“. Šventės pasakojimas suksis apie medžioklę, derlių, ūkio ir dvaro darbus. Į šį renginį kūrybingai įtrauktos ir rajono seniūnijos, jų kultūros darbuotojai, saviveiklininkai.

Po puotos – masinis spektaklis – miuziklas „Eglė – žalčių karalienė“. Tapo tradicija kas penkerius metus rokiškėnams parodyti masinį spektaklį: 2009 m. – pasakojimas apie grafaitę Sofiją Tyzenhauzaitę, 2014 m. – miuziklas „Tadas Blinda“, šiemet – Roko Radzevičiaus ir Aistės Smilgevičiūtės kūrinys „Eglė – žalčių karalienė“. Žalčius vaidins geriausi Rokiškio choreografijos mokyklos buvę ir esami auklėtiniai.

Pasidžiaugus įspūdingu miuziklu, laukia ne mažiau įspūdingi fejerverkai, o po jų – elektroninės muzikos naktis „Memento“ – rokiškėnai ir miesto svečiai turės progą pasilinksminti tarsi klube – tokią dieną grįžti namo dar prieš vidurnaktį tiesiog nepriimtina…

Rugsėjo 22-ąją, sekmadienį, – rytiniai šventės renginiai Nepriklausomybės aikštėje.

Nuo 8 val. šurmuliuos mugė, 10 val. – tradiciniai Šv. Mato atlaidai Rokiškio bažnyčioje. Po jų, 11 val., – sporto pusryčiai: „Grizlio“ turnyras, jungsiantis galiūnų ir jėgos trikovės varžybų elementus, mini zumbos fiesta ir dvaro mylios bėgimas.

11 val. į Nepriklausomybės aikštės 22-ojo namo kiemą kvies plenero „Miesto metraštininkas“ fotografijos darbų paroda.

Nuo vidurdienio vėl pilna gyvybės bus Krašto muziejaus erdvė. Ten lauks mugė, atrakcionų parkas. 13 val. šeimos pieva pražys atrakcionais, edukacijomis, konkursais. Vienas svarbiausių šeimos pievos akcentų – rekordų siekimas. Viena rekordo idėja: rokiškėnai ir miesto svečiai kviečiami atsinešti savo augintinius – kiškius ir triušelius; kita: – pliušinius kiškius. Rekordus fiksuos agentūra „Factum“.

Po šių pramogų – laikas muzikos gurmanams. 14 val. smagia programa „Švieski man vėl“ džiugins Kauno bigbendas.  Tai – 18-os muzikantų atliekamos gražiausios Stasio Povilaičio dainos. A. ir R. Difartai pakvies pasiklausyti gražiausių pasaulio pop ir rock muzikos duetų – tai puiki programa muzikos gurmanams, brandiems žiūrovams, kurie vertina kokybę, gyvą garsą ir nuoširdžias emocijas. Jaunimui šventę dovanos projekto „Kuriu ir mokausi“ dalyviai bei grupė „Flash Voyage“.

16 val. Rokiškio bažnyčioje – vargonų muzikos festivalio koncertas, kuriame išgirsime garsųjį  chorą „Ąžuoliukas“.

Visus renginius vainikuos pasaulyje žinomos pianistės Goldos Tatz-Vainberg rečitalis Krašto muziejuje.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments