D. Zibolienės nuotr.
D. Zibolienės nuotr.

Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje prozininkei Birutei Jonuškaitei įteikta devintoji lietuvių išeivijos rašytojo Liudo Dovydėno, kilusio iš Trumpiškio (Rokiškio kaim. sen.), premija už romaną „Maranta“.

Premijos mecenatas Jonas Dovydėnas (kairėje) ir penktosios premijos laureatas Vytautas Martinkus.
Premijos mecenatas Jonas Dovydėnas (kairėje) ir penktosios premijos laureatas Vytautas Martinkus.

Premiją svarsčiusios komisijos narys, šios premijos laureatas Vytautas Martinkus teigė, jog kūrinys keistas tuo, jog skaitomas trečiąjį kartą jis labiau patinka nei pirmąjį. „Visi komisijos nariai buvo vieningi, jog šį kūrinį reikia skaityti daug kartų, nes tik tuomet pajunti jo gylį, mastą, suvoki siužeto įmantrybes, vingrybes ir nebenervinga kai kurie netikėti posūkiai. Jame pasakojama apie žmonių gyvenimą nuo Lietuvos atskirtame Seinų krašte, kuriamas įvairiaplanis moters – guodėjos, senų žmonių slaugytojos ir tuo pačiu talentingos  menininkės – paveikslas. Romanas realistiškas, psichologinis, modernus, su daugybe metaforų, gražia kalba ir labai daug dzūkiškos tarmės žodžių“, – apie „Marantą“ pasakojo V. Martinkus.

Įdomu tai, jog studijuodama Vilniuje būsima rašytoja B. Jonuškaitė labai dažnai atvykdavo į Panemunėlį pas savo draugę Liminą Kepalaitę.

Daugiau ketvirtadienio „Gimtajame…“

 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie