Gimtasis Rokiškis Aktualijos Išvykstančiam klebonui – Kamajų respublikos ordinas

Išvykstančiam klebonui – Kamajų respublikos ordinas

Sekmadienį Kamajų, Salų ir Duokiškio bažnyčiose Padėkos šv. Mišiomis atsisveikinta su devynerius metus jose kunigavusiu kun. teol. lic. Andriumi Šukiu. Paskiausiai jos vyko Kamajuose, kur dvasininkas ėjo klebono pareigas.

1882
1

Sakydamas pamokslą ir atsisveikindamas su kamajiškiais, A. Šukys dėkojo už provokacinius metus bei pripažino, kad suprasti vieniems kitus prireikė laiko, pasidžiaugė brandžia parapine bendruomene. Palinkėjo melsti Dievą, kad jis suteiktų mąstymo ir drąsos tiek patiems, tiek naujajam klebonui. Kamajų miesteliui palinkėjo kada nors tapti mažąja Lietuvos kultūros sostine.

Po šv. Mišių klebono laukė daug netikėtumų. Parapijiečiai taikliai, subtiliai pažvelgė į jo tarnystę Kamajų parapijoje. Pasak jų, dvasininkas mokė juos suprasti visą liturgiją ir suvokti jos esmę, kad atlikdami veiksmą žinotų, kodėl tai daroma, kad mokė ne tik tikėjimo tiesų. Atsisveikindami įteikė puokštę, kurią pavadino „Kietu riešutėliu“. „Toks buvote, tokį jus ir mylime“, – sakė ją teikusios moterys ir linkėjo sėkmės naujame tarnystės kelyje. Kaip 9 metų darbo parapijoje rezultatą pateikė  staigmeną – ant keletą metrų siekiančios popieriaus juostos suklijuotas pagrindinius parapijos įvykius atspindinčias publikacijas spaudoje.

Daugiausia aplodismentų sulaukė Kamajų respublikos prezidento Vytauto Vilio staigmena – už nuopelnus Kamajų respublikai, už naujoves, išradingumą ir taiklų žodį A. Šukiui įteiktas Kamajų respublikos ordinas.

Tolimesnės sėkmės linkėjo Kamajų seniūnijos seniūnė, bendruomenė, svečiai.

Kunigas A. Šukys tikėjimo keliu tikinčiuosius veda 16 metų. Tarnystę tęs Leliūnų ir Pakalnių (Utenos r.) bei Burbiškio (Anykščių r.) parapijose. Jį keičia kun. Egidijus Vijeikis – Salako parapijos (Zarasų r.) klebonas.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Viešnia Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Viešnia
Viešnia

Tikrai labai graži švetė vakar buvo. Šaunuoliai parapijiečiai, pagarba jums.