blank
Dirbdami kartu obeliečiai pajuto pilietiškumo idėjos svarbą. V. Kazlausko archyvo nuotr.

Taip įamžintume paskutinių nenugalėtų Rokiškio krašto partizanų atminimą, o jaunimas ne tik susipažintų su muziejaus eksponatais, bet ir išgyventų pokario laisvės kovotojo patirtį. Tai būtų ir pagarbos ženklas tūkstančiams pokario Lietuvos jaunimo idealistų, kurie iš tokio bunkerio iškeliaudavo į žūtį.

Nusprendę kurti edukacinę erdvę, pasitikėjome tik rėmėjų geranoriškumu ir viltimi, kad pilietiškumo idėja visuomenėje dar aktuali.

Rugpjūčio pradžioje iškasta duobė šalia muziejaus ir  vaizdingos ežero pakrantės buvo siekiamo tikslo pradžia, o jau tada pakilęs ežero vanduo ir numatytas solidus aukščio lygio rezervas užtikrino ramų darbų planavimą. Taip mąstėme visi… Tačiau rugpjūčio antroji pusė ir rugsėjis, atnešę liūčių, planus pakoregavo. Tapome ežero lygio matavimo žinovai ir, deja, tik gamtos pokyčių stebėtojai. Senbuviai nepamena tokių orų. Darbus teko koreguoti: iškilo aukštesnės sienos, metalinė tvirta sija „perjuosė“ bunkerio sienas, kad šis statinys išliktų tvarus. Atsirado keletas nenumatytų drenažo sistemų, o iškasta papildoma pralaida nuo ežero pusės, pasinaudojus obeliečio Romo Kundelio idėja, taps tolimu ir papildomu išėjimo sprendimu iš uždaros bunkerio erdvės. Dirbdami kartu pajutome pilietiškumo idėją. O juk tai – tik nedidelės edukacinės veiklos akcentas muziejaus erdvėse. Esame dėkingi obeliečiams už jų sambūrį ne tik švenčių metu, bet ir kasdienybės darbuose pliaupiant įkyriam rugsėjo lietui. Liekame dėkingi ir piliečiams bendraminčiams, be kurių paramos šis tegul nedidelis statinys nebūtų iškilęs. Liko nedaug….

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: