blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Nepardavinėjo, nes trūko infrastruktūros

Savivaldybės negali pačios statyti daugiabučių namų ir pardavinėti žmonėms, o nekilnojamojo turto vystytojai mieliau renkasi didmiesčius nei regionus, nes statybos kaina ta pati, o pardavimo skiriasi 2–3 kartus. Primename, kad dar balandžio mėnesį „Gimtojo…“ publikacijoje „Gyvenamųjų namų statybos mieste šlubuoja, nors sklypų pilna“ (2021 m. balandžio 13 d.) skelbėme, kad laisvoje valstybinėje žemėje Rokiškio mieste suprojektuotas gyvenamųjų namų kvartalas tarp Pagojės, Topolių ir Pandėlio gatvių. 12 ha plote suformuoti 74 sklypai, iš jų 58 skirti individualių namų statybai, tačiau sklypų pardavimai ne[1]skelbiami dėl neįrengtos infrastruktūros. Ją įrengti trukdė lėšų stygius, nes anksčiau prioritetai buvo skirti kvartalui į Bajorų kaimo pusę.

Naująjį kvartalą tarp Pagojės, Topolių ir Pandėlio gatvių rajono savivaldybė imasi formuoti kitaip nei iki šiol.

Pirmiau – infrastruktūra, po to – aukcionas

Darbas suskirstytas etapais. Pirmajame etape palei vienos kvartalo gatvės abi puses suformuoti 32 sklypai, kurių kiekvieno vidutinis plotas 10 arų. Rajono savivaldybės lėšomis bus įrengta gatvės infrastruktūra: nutiestas vandentiekis, nuotekų sistema, nuovažos į kiekvieną sklypą ir įrengtas gatvės apšvietimas, gatvė išasfaltuota. Planuojama gatvė dar neturi pavadinimo, nes jai reikalingos koordinatės ir registracija Registrų centre, tik po to būtų suteikiamas pavadinimas. Laikinai ji pavadinta Topolių gatve.

„Jei viskas vyks sklandžiai, sklypai aukcione turėtų atsirasti kitų metų pabaigoje. Aukcioną skelbs ne savivaldybė, o VĮ „Valstybės žemės fondas“. Be infrastruktūros sklypas kainuotų apie 10 tūkst., su infrastruktūra gali kainuoti apie 20 tūkst. Juos įsigijusiems žmonėms beliks ruošti projektus ir statytis“, – teigė meras R. Godeliauskas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jaunas specialistas
Jaunas specialistas
2021 27 liepos 11:31

Labai gerai, o tai nėra ko pirkti mieste turim su žmona susitaupę 180k, bet vienos griuvenos mieste, bus proga pasistatyt jeigu sklypai kosmoso nekainuos, daugiau 5000 tikrai nemokėsiu už tuščią sklypą

Seenis
Seenis
2021 13 rugpjūčio 21:59

Raso kad uz tuscia nori 10000 o tokiu nebus,nes poto raso kad pirma viska padaris ,o tada ..tada bus 20000.

bolekas
bolekas
2021 25 liepos 8:11

Nesuprantu Gerb.Valiaus, ka fondas kelius tiesia … Siaip labai sveinkinciaus tokius siekius,saunu

Valius
Valius
2021 24 liepos 7:32

Kad prie šio reikalo Godeliauskas nė prie ko. Viską tvarko Valstybinės žemės turto fondas, Registrų centras ir t.t. O pati savivaldybė iki šiol tik trukdė žmonėms ir vilkino reikalus. Kas norėjo, tas jau statėsi ir be infrastruktūros. Kam uodegą taip aukštai keltis?

Monika
Monika
2021 24 liepos 22:28
Reply to  Valius

Oi ponas klystate, savivaldybė suformuoja sklypus, atlieka kadastrinius matavimus ir tada pateikia duomenis dėl pardavimo aukcione atitinkamoms institucijoms. Ir dabar kur statomas namas prie žvirkelio Pagojės g. Taip pat savivaldybės formuotas. Tad savivaldybė prie visa to prisideda kaip reikiant, pasidomėkite daugiau, kaip kitos paskirties sklypai valstybinėje žemėje suformuojami.

Ramūnas
Ramūnas
2021 25 liepos 17:31
Reply to  Monika

Ko čia girtis savivaldybei,ji privalo tai daryti.Savivaldybė pagrindinė funkcija-tarnauti žmonėms,o kiek ji atlieka savo pareigas,čia jau kitas klausimas.