blank
Žygimanto Gedvilos/15min nuotr.

Nuo koronaviruso pradėjus tirtis darželių darbuotojams, paaiškėjo, kad dauguma jų nė nežino, jog tyrimą galima atlikti ir Rokiškyje. Tiesa, ne visiems norintiems, o tiems, kam rekomenduoja Sveikatos apsaugos ministerija. Pirmiausia medikams, socialiniams darbuotojams, vaistininkams, pardavėjams, darželių darbuotojams.

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASC) direktorė Danguolė Kondratenkienė sakė, jog mobilioji brigada, kurioje dirba trys žmonės, tyrimus ima tris valandas per dieną. Iš viso, anot D. Kondratenkienės, apmokyti yra septyni darbuotojai, tačiau tiek jų šiuo metu nereikia. Vienas žmogus koordinuoja, vienas ima tyrimus, trečias yra padėjėjas. Tyrimas, anot direktorės, imamas iš automobilio, nurodytu laiku atvažiavus prie poliklinikos.

Ką reikia daryti, kad tyrimas būtų atliekamas savame mieste? Direktorė paaiškino, jog paskambinus tel. 1808 būtina pasakyti, kad norima išsitirti Rokiškyje – asmuo bus nukreiptas. Tyrimų skaičius yra ribojamas, per dieną atliekama iki 36 tyrimų. D. Kondratenkienė akcentavo: nepaisant karantino švelninimo ir pradedamų teikti kai kurių paslaugų sveikatos įstaigose, ateiti tiesiai į Rokiškio PASC negalima. „Pirmiausia skambinkite gydytojui“, – sakė direktorė.

Mobilioji brigada tyrimus Rokiškyje ima tris valandas per dieną.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments