Kandidatai – dar vystykluose

Trečiadienio ryte į mero Antano Vagonio kabinetą susirinko tarybos daugumai atstovaujančių partijų (Socialdemokratų, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų), koalicijos „Už laisvę augti“ ir Darbo partijos) rajono skyrių bei tarybos frakcijų vadovai. Rajono vadovui jie pateikė du kandidatus užimti vicemero ir savivaldybės administracijos direktoriaus pozicijas, likusias laisvas nuo vasario. Dėl kandidatų į šias pareigybes balsuoja rajono tarybos nariai slaptu balsavimu.

Naujosios daugumos derybos dėl laisvų politinių postų truko nuo sausio 23 d., kai iš pareigų kaip netekusius daugumos pasitikėjimo slaptu balsavimu taryba atleido vicemerą „tvarkietį“ Egidijų Vilimą ir savivaldybės administracijos direktorių Valerijų Rancevą, iš  Darbo partijos pasitraukusį pernai rudenį.

Derybose dėl postų būta įvairiausių dėlionių: socialdemokratai, kaip didžiausia tarybos frakcija, valdančiojoje daugumoje dirbusi trejus kadencijos metus, žvalgėsi administracijos direktoriaus kėdės, bet nesikratė ir vicemero pozicijos. Vicemero pozicija tiko ir konservatoriui, skyriaus pirmininkui ir tarybos nariui Andriui Burnickui. Sudvejota, ar abu administracijos vadovų postus užsėdus socdemams (direktoriaus pavaduotoja – socdemė Danguolė Kondratenkienė), dėl partinės linijos nekils valdymo grėsmių.

Naujosios daugumos partneriai konservatoriai, Laisvės sąjunga ir koalicijos „Už laisvę augti“ atstovai kurį laiką leido socialdemokratams blaškytis tarp pasirinkimų ir teigė palaikysią jų siūlomus kandidatus.

Vasario 6-osios vakare naujoji dauguma turėjo susitikti ir galutinai suderinti pozicijas bei kandidatus. Tačiau susitikimas neįvyko. Partneriai vieni kitus informavo telefonu apie priimtus sprendimus: konservatoriai, Laisvės sąjunga ir koalicija „Už laisvę  augti“ sutarė teikti kandidatą į administracijos vadovus. Jie, kaip ir nuo pat pradžių buvo žadėję, pasiūlė jokiai partijai nepriklausančią Natašą Aleksiejevą, teisininkę, nuo 2015 m. dirbančią Rokiškio verslo klubo koordinatore.

Socialdemokratai sutarė merui teikti vicemero kandidatūrą.  Į šias pareigas siūlomas tarybos narys, rajono socdemų lyderis Tadas Barauskas.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
12 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
rokiškietė
rokiškietė
2018 10 vasario 19:40

Siūlau į vicemerus Raimondą Sirgėdą: protingas, iniciatyvus, kultūringas, išsilavinęs, aktyvus visuomenės veikėjas – puikus patarėjas ir padėjėjas šauniam Rokiškio merui.

Rimas
Rimas
2018 8 vasario 20:32

Ar reikėjo keisti, jei neturėjo į ką?

jūra
jūra
2018 8 vasario 17:51

Na, kaip liaudies išmintis sako: “….ir jūra iki kelių”. Savivaldybės administracijai vadovauti tai tikrai ne eglutę Kalėdoms puošti. Na ir ne visuomeninio klubo veiklą koordinuoti. Nepažįstu kandidatės, bet pakanka ne tik foto ar prieinamų žinių virtualioje erdvėje tam, kad susidarytumei nuomonę. Mano nuomone ir Rancevas nebuvo suaugęs tokioms pareigybėms. Juk vadovauti reikia visai administracijai, o ne kabinete gražiai akytėmis mirksėti. O tą administraciją sudaro oi kokie vilkai, vilkiukai, lapės , lapiukai. Ar žmogus pats įsivaizduoja, kaip jam paklus šis kolektyvas. Atsakomybė už ne tik savo, bet ir kitų veiksmus. Savivaldos, kaip ir kito viešo sektoriaus vadovavimo specifika labai skiriasi nuo… Skaityti daugiau »

Igoris Popovas
Igoris Popovas
2018 8 vasario 11:18

Idomu. Mokyklos direktoriui reikalvaimai dideli, egzaminai Vilniuje. O rajono direktoriui jokiu reikalavimu, svarbiausiai kad butu lojalus valdantiesiems.

Nebejuokinga
Nebejuokinga
2018 8 vasario 9:09

Kas čia vyksta…totalus rajono išniekinimas. Negi nėra kam užprotestuoti tokius kandidatus.

Jonas
Jonas
2018 8 vasario 7:49

Šaunu ir gražu, kad ateina nauji, jauni žmonės, tačiau tapti tokio juridinio asmens kaip rajono “Savivaldybės administracija” vadovu neturint nors minimalios praktinės patirties savivaldoje ar bent jau vadovavimo kur nors kitur, tikrai sunkiai suprantama. Kita vertus kur jaunam žmogui tos patirties įgaut, jei nedirbsi, tačiau vis vien turėtų būti tai daroma kažkaip palaipsniui. Lietuvoj jau turim pavyzdžių, kaip vadovauja taip vadinami “profesionalai”. Garsios kalbos, pažadai ir stovėjimas vietoj arba žingsnis atgal. Teisės aktai priimami paskutinėmis dienomis ar valandomis iki jų įsigaliojimo ir pan. Ar nebus taip ir rajone ? Iš kurios nori pusės galvok, tačiau peršasi mintis, jog administracijai vadovaus… Skaityti daugiau »

Rinkėjas
Rinkėjas
2018 8 vasario 7:29

Didesnio pasityčijimo iš rajono žmonių opozicija sugalvoti nebegalėjo. Būsimasis vicemeras neturi jokios patirties darbui tokiame lygyje. Patarinėti ir lakstyti su fotoaparatu ne tas pats. Kad patarti, reikia kažką suprasti. Čia reikės priimti įvairius sprendimus, kurie atsilieps rajono žmonėms. Kitos pareigos yra “Administracijos direktorius”, ne direktorė. Kiek teko bendrauti su kandidate, dirba gerai, visur jaučiasi rusiškas temperamentas ir už nugaros stovinčio didelio žmogaus iš geležinkelio stoties rajono norų pildymas. Galima pagalvoti, kad meta į šį traukinį žmones ne tam kad naudingai dirbtų, o tam kad kažką visi meta, tai ir mes metam. Kiek žinoma, pagrindinis “vertėjas” ir popierių knysliukas yra pencininkas-policionierius… Skaityti daugiau »

vardas
vardas
2018 7 vasario 21:53

o kas pasake ,,vienas-tiko, kitas-nelabai,,

Petras
Petras
2018 7 vasario 17:11

Idomu ar musiskis kontrabandistas, kaip Komskis naikins sunis…

Morta
Morta
2018 7 vasario 16:51

Ši mergaitė ką nors nutuokia savivaldoje, tokios didelės įstaigos valdyme? kiek man tekę girdėti net ir teisinio darbo patirties neturi.Tai kas iš tikrųjų vadovaus administracijai?

Rita
Rita
2018 7 vasario 15:04

Na va ir partinukai sėda į kėdes, o sakėt, kad partijos nė prie ko ….cha cha …tas pats vaizdelis, tik rokiruotę padarėt ir tiek

Eglė
Eglė
2018 7 vasario 14:58

Na va ir pabaigs nustekenti rajoną su tokiais vadovais, tiesiog fantastika