V. Bičiūnaitės nuotr.

Nuo šių metų privačių žemės sklypų savininkai iš valstybės be aukciono gali pirkti iki 3 ha laisvos valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotus, įsiterpusius tarp nuosavybės teise valdomų žemės sklypų. Be aukciono projektuojami ir parduodami tik tokie žemės sklypai, kurie atitinka įsiterpusio sąvoką – neturi privažiavimų ir yra tarp kitų žemės sklypų.

Pirmumo teisė įsigyti tokį plotą taikoma jį nuomojančiam ar laikinai naudojančiam besiribojančio žemės sklypo savininkui. Asmenys gali teikti prašymus Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) teritoriniams skyriams pagal žemės buvimo vietą.

Jeigu įsiterpęs iki 3 ha valstybinės žemės ūkio paskirties žemės plotas ribojasi ne su vieno, o su kelių privačios žemės savininkų žemės sklypais, žemėtvarkos projektus ar kitus planavimo dokumentus rengiantis asmuo informuoja bendrą ribą su šiuo plotu turinčius žemės sklypų savininkus apie tai, kad planuojama rengti projektą, ir apie galimybę pirkti ar nuomoti įsiterpusio laisvos valstybinės žemės ploto dalį.

Iki šiol žemės savininkai be aukciono galėjo pirkti tik iki 1 ha įsiterpusius laisvos valstybinės žemės ūkio paskirties plotus.

ŽŪM inform. 

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie