VMVT
VMVT

Iš rinkos surenkama aromatizuoto gazuoto gaiviojo gėrimo „Tarchunas“ partija dėl jame nustatyto per didelio dažiklio E 104 kiekio, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Nustatyta, kad aromatizuotame gazuotame gaiviajame gėrime „Tarchunas“ su cukrumi ir saldikliu (gamintojas UAB „Selita“, gėrimo tinkamumo vartoti terminas – iki 2017 06 07, išfasuotas į butelius po 1,5 l) dažiklio E 104 kiekis (45,7 mg/l) daugiau kaip keturis kartus viršijo leistiną normą. Pagal Europos Sąjungos reikalavimus E 104 gali būti ne daugiau kaip 10 mg/l.
UAB „Selita“ šio gėrimo pagamino 9 tūkst. 681 vnt. Visa pagaminta produkcija išplatinta Lietuvos mažmeninėje ir didmeninėje prekyboje. Gyventojai, įsigiję minėtos partijos gaiviojo gėrimo „Tarchunas“, gali jį grąžinti prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.
Maisto dažiklis E 104 (chinolino geltonasis) suteikia maisto produktams žalsvai geltoną spalvą. Mokslininkų nuomone, šis maisto dažiklis gali sukelti vaikų hiperaktyvumą, neigiamai paveikti jų dėmesį. Per dideli dažiklio E 104 kiekiai suaugusiems gali išprovokuoti alergines reakcijas ar suaktyvinti astmą.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: