blank
R. Keliuotytės nuotr.

Liudijimai prieštaringi

Gegužės 25 d. „Gimtasis Rokiškis“ sulaukė skambučio iš Juodupės gatvės (Rokiškis) gyventojo A. J. Jis informavo, kad „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) komanda jų gatvėje nuo elektros stulpo išdraskė gandrų lizdą. A. J. teigimu, lizde jau buvo perimi gandriukai. O nuo kovo 25 d., gandrų sugrįžimo, iki rugpjūčio 24 d., gandrų išskridimo, jų lizdų ardyti negalima. Taigi, skaitytojo nuomone, ESO padarė pažeidimą gyvajai gamtai.

Tiesa, skaitytojas teigė, kad jo kaimynai, prie kurių teritorijos yra šis elektros stulpas, į kurį lizdą susinešė gandras, gerokai anksčiau buvo kreipęsi į ESO ir perspėjo, kad formuojamas naujas lizdas, prašydami jį pašalinti.

„Gimtasis…“ pakalbino ir minėtus kaimynus. Pasak jų, prie pat jų teritorijos esančiame elektros stulpe ankstyvą pavasarį prasidėjo judėjimas – gandras po truputį ten tempėsi šakas ir šapus, krovėsi lizdą. „Šakos kliudydavo elektros laidus, mūsų namuose nuolat kibirkščiavo elektra, todėl kreipėmės į ESO. Sulaukėme atsakymo, kad gandrų lizdų jie neiškėlinėja“, – pasakojo gyventojai.

Gandras lizdą suformavo ir, matyt, susirado porą, nes lizde jau karaliavo dviese. „Įsikūrę gandrai teršė mūsų teritoriją, bet jau nebelaukėme ESO, nesitikėjome, kad atvyks. Pasidarėme užtvarą, kad gandrai neterštų teritorijos, ir istoriją pamiršome“, – teigia pašnekovai.

Ir štai, praėjus mėnesiui ar daugiau, gegužės pabaigoje pamatė, kad atvyko ESO komanda ir lizdą išardė. „Nežinau, ar jame jau buvo perimi jaunikliai, tikrai nemačiau nei kiaušinių, nei jauniklių“, – tikina namo prie elektros stulpo gyventoja.

Kai „Gimtasis…“ lankėsi įvykio vietoje, išardytas gandrų lizdas mėtėsi žemėje. Jokių kiaušinių pėdsakų nesimatė, tačiau, kas žino, gal ESO juos pašalino?

Įvykis vis dar tiriamas

Dėl šio įvykio kreipėmės į ESO, tačiau jokio atsakymo nesulaukėme, todėl susisiekėme su Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcija. Jos viršininkas Marius Kazlauskas, išgirdęs apie ką eina kalba, sakė, kad jie jau gavo skundą iš gyventojų – įvykis užfiksuotas ir tiriamas, laukiama atsakymo iš ESO, o jie turi teisę jį pateikti per 20 dienų.

„Buvom nuvykę į įvykio vietą, kalbėjomės su gyventojais – vieni teigia, kad jau buvo perimi gandriukai, kiti – kad ne. Žodžiu, parodymai prieštaringi. O dabar laukiam atsakymo iš ESO. Bet nereikia pamiršti, kad siekiant užtikrinti saugumą, ESO turi nuolatinį Aplinkos apsaugos agentūros leidimą tvarkyti ir ardyti lizdus nuo elektros atramų“, – sakė M. Kazlauskas, pažadėjęs informuoti, kokį sprendimą jų inspekcija priims atlikus tyrimą.

Išsamiau skaitykite antradienio „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments