15 min ir redakcijos archyvo nuotr.

Trečiadienį prieš pietus prie „Pagundos“ viešbučio atvyko greitoji, medikai su specialia apranga. Į Panevėžio ligoninę jie išvežė čia apsistojusį vilnietį.

„Pagundos“ savininkas Pranas Blažys sakė, kad svečias atvyko į Rokiškį pirmadienį ir su dar keliais žmonėmis atlieka auditą „Rokiškio sūryje“. „Dabar laukiu nurodymų iš medikų. Klausiau, jis pats sakė, kad tai peršalimas“, – sakė P. Blažys.

Jis taip pat teigė, kad kavinėje „Pagunda“ svečias nesilankė, ir kambarys, kuriame jis gyveno, izoliuotas. „Reikia apsidrausti“, – sakė verslininkas.

„Jis bendravo su atvykusiais medikais, šie sakė, kad simptomai yra peršalimo, tačiau greitoji vykdė visus nurodymus“, – sakė P. Blažys.

PAPILDYTA

VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė laikraščiui sakė, kad svečias iš Vilniaus prieš 19 dienų lankėsi Milane. Vyras pats išsikvietė greitąją pagalbą. Diagnozė bus aiški rytoj, o ar tai ne gripas – šiandien.

PAPILDYTA

„Nei telefonu, nei skubiu pranešimu mūsų niekas iki šiol neinformavo, o tai turėjo būti padaryta per dvi valandas. Niekas iš „Pagundos“ neskambino. Pirma sužinote jūs, o ne tie, kuriems būtina žinoti. Dabar jau žinom ir kalbėsim su tais, kurie atsakingi už infekcijų kontrolę.  Mes nieko negalime imtis neturėdami oficialios informacijos, nežinodami kokie požymiai. O jau šeimininkai patys turi priimti sprendimus. Pranas Blažys ir neturėjo pranešti. Jei įtariamas infekcinis susirgimas, o šiuo atveju koronavirusas.  Apie susirgimą mus nedelsiant telefonu, o daugiausiai per 2 val. turėjo informuoti gydymo įstaiga, kuri pasirūpino ligoniu“, – informavo Pavlius Gaigalas nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vedėjas.

PAPILDYTA

„Jeigu žmonės grįžta iš teritorijų, kur yra koronavirusas ir sukarščiuoja, jei atsiranda gerklės skausmas, kosulys, jie turėtų skambinti 112 ir kviesti greitąją pagalbą. Turėtų neįvesti kitų į papildomą kontaktą, kol neišaiškėja diagnozė“, – sakė Rokiškio rajono ligoninės direktorės pavaduotoja Marija Čeponytė. Jos teigimu, žmogus, kuris šiandien greitąja išvežtas į Panevėžš būtent taip ir pasielgė.

Tuo tarpu šiandien ryte Rokiškio savivaldybės administracijos direktorius sukvietė į pasitarimą daugelio savivaldybės skyrių vedėjus. Už ekstremalias situacijas rajone atsakingas vyresnysis specialistas civilinei saugai ir mobilizacijai Raimundas Tūska sakė: jei bus reikalas, rokiškėnai bus karantinuojami J. Tumo – Vaižganto gimnazijos bendrabutyje. Anot R. Tūskos,  šiuo metu ten gyvena  25 vaikai, bet ekstremaliu atveju mokslai nevyktų. Bendrabutyje, anot specialisto yra 50 lovų, du dušai, veikianti virtuvė ir tualetai. Ten būtų tie, kurie negali būti namuose, kuriems saviizoliacijai reikalinga priežiūra. 12 lovų ketina skirti ir Rokiškio ligoninė, koronavirusu įtariami pacientai būtų atskirti nuo kitų“, – tikino R. Tūska.

Šiandien ekstremalių situacijų komisija spręs, ką daryti, kaip elgtis, jei pasitvirtins šios dienos atvejis su „Pagunda“. Kol kas su „Rokiškio sūriu“, anot R. Tūskos sutarta, kad visi su įtariamu ligoniu bendravę asmenys  išleisti namo. Iki tol, kol bus gautos išvados. Tuo tarpu viešbutyje „Pagunda“ izoliuotas kambarys, kuriame gyveno įtariamas koronavirusu  pilietis“, – sakė R. Tūska.

PAPILDYTA

„Panevėžyje nepasitvirtino pirminė diagnozė, kad tai gali būti koronavirusas. Paimti tyrimai ir nusiųsti į nacionalinę laboratoriją. Atsakymai dėl viruso bus gauti per 24 valandas. Kol kas manoma, kad tai – viršutinių kvėpavimo takų virusinis susirgimas. Bet mes vis tiek surašėm visus kontaktavusių asmenų, su kuriais pacientas turėjo ryšį per šias tris dienas,  duomenis“, – 16 val. laikraštį informavo P. Gaigalas.

17
Rašyti komentarą

avatar
11 Comment threads
6 Thread replies
14 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
AnonimasRaimondas.IngatejsybeOpapa Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Raimondas.
Raimondas.

Gera reklama. Ir nemokamai, o gal ir mokamai.
Apie nepasitvirtinus atvejus rašyti? Kur jus jūsų blaivus mastymas?. Negalima žmonių gasdinti. Nes tai vadinasi ne tik samišio žmonių tarpe kelimas, bet ir ramybės drumstimas. Kai pasitvirtins tada ir rašikyte. Toks jausmas, kad ne išsilavinę žmonės, o miškiniai kurtu straipsnius.

Anonimas
Anonimas

Tylėk Raimondėli. Nesąmonę parašei šiaip

Opapa
Opapa

Tai bet apyvartą prekybos centrai pasidarys😀
Iš proto išvarys visos rašliavos ir kalbos…

Agnė
Agnė

Tai tas žmogus mirė, ar ne. Jei mirė, kodėl tylima.

Inga
Inga

Kodel sakot kad mire? Girdejot kazka?

Kasper
Kasper

Nu gražu…ir bandeles užkrėtė ir sūrinės darbuotojus…plaukit žmonės rankas ir veidą!

fuck off
fuck off

Cirkas be pinigu :DDD visi pirkit kruopas ruoskites :DDD juokas ima 😀

Lol
Lol

Tik Rokiškyje rado koronos virusą, valstybė iškart priėmė ekstremalią situaciją! Ar sutapimas?

Nekorono
Nekorono

Neturi ką berašyt nesamones rašo , pirma nustatykit diagnoze tada rašykit

kazys
kazys

tai kas dabar bus tai mes visi mirsim

Giltinė
Giltinė

Visi mirsite, anksčiau , ar vėliau.

Juokutis
Juokutis

reikia uždaryti rokiškio sūrį, jis ten atliko auditą – vadinasi užteršė visą gamybą, ne tik produktus bet ir įmonės darbuotojus, visus uždaryti sūrinėj, užbarikaduoti 😀 😀 😀
Streikas

Virusas
Virusas

Jau ir Rokiškį pasiekė virusas! Reikia uždaryti visas parduotuves, kavines, mokyklas ir įmones. Žmonės turi būti namuose užsibarikadavę. Dieve Dieve, už ką taip baudo Rokiškį? Dėl mero?

Vicka
Vicka

TOKIA APRANGA IR KAUKĖS TIKRAI NEPADĖS… JI ĮGYTA 2015 METAIS… DABAR VIRUSAS KITOKS… PATAUPĖM PREMIJOMS

Ebola
Ebola

Na va, jau ir Rokiškyje virusas! Greit visi į maximą pirkt konservų ir tualetinio popieriaus! Ebola jau Rokiskyje!!! Nebeisiu i pagunda niekada! Ebola jau Rokiskyje!!!

whaat
whaat

o tai ne del koronos visi bijo? Ar is afrikos Mr. Ebola atskrido aplankyt?

tejsybe
tejsybe

TEISINGAI SAKAI!!!!