Irena Matelienė. J. Kačerausko nuotr.

– Režisierius Dalius Abaris sakė, jog renginyje dirbo maždaug 80-ies žmonių iš sostinės komanda.  O kiek rokiškėnų, ar jau suskaičiavote?  

– Rokiškio policijos komisariato komanda su sustiprintomis pajėgomis iš kito rajono, saugos tarnyba iš Vilniaus saugojo patį renginį. Mūsų Priešgaisrinės tarnybos žmonės nuolatos budėjo. Taip pat ir Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro greitoji, kariuomenės savanoriai. Vien dėl mūsų saugumo dirbo apie 60 žmonių. Prieš renginį buvo trys susitikimai. Tarnybos turėjo būti susitelkusios, žinoti vieni kitų numerius, pasirengusios vieni kitiems padėti kritinėje situacijoje.

– Vos ne karo parengtis. Ko bijojote?

– Bijojom, kad techniniai nesklandumai nesukeltų panikos renginio erdvėje. Net paprastas prožektoriaus sprogimas žmonėms kelia baimę. Jie įsibaiminę teroro aktų, o mūsų programa juk  neįslaptinta, išversta į užsienio kalbas, buvo žinoma. Panikos atveju kariškiai buvo pasiruošę nukreipti žmonių srautus reikiamai, kad vieni kitų nesumindžiotų. Buvom sutarę, kad prie vartų būtų stebima, kas ateina, kad nebūtų išgėrusių. Mes neturim teisės tikrinti, bet stebėta buvo akylai. Patikėkit, pareigūnai savo darbą labai gerai atliko. Nebuvo jokio incidento, išskyrus techninius nesklandumus, apie kuriuos labai gerai papasakojo jums Dalius (renginio režisierius D. Abaris – aut. past.). Jau nuo gegužės mes gyvenom šio žmogaus idėjomis ir visi tapom jo kūrybos didžiuliais gerbėjais.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie