Šiųmečiame festivalyje „Interrampa“ rokiškėnai galės pamatyti kraštiečio režisieriaus Jono Buziliausko statytą spektaklį „Čičinskas“. Asmenio archyvo nuotr.
Šiųmečiame festivalyje „Interrampa“ rokiškėnai galės pamatyti kraštiečio režisieriaus Jono Buziliausko statytą spektaklį „Čičinskas“. Asmenio archyvo nuotr.

 

 

Rokiškis garsėja ne tik kaip sūrių miestas, bet ir kaip miestas, mylintis teatrą. Šalia jau trisdešimt metų pavasarį organizuojamo profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“, kiekvieną rudenį Rokiškio kultūros centre vyksta teatrų šventė „Interrampa“. Ne išimti ir šis ruduo.

Viskas vieną dieną

Spalio 15 d. Rokiškio kultūros centras kviečia rokiškėnus į 22-ąją „Interrampą“. Šis festivalis Rokiškyje vyksta nuo 1990 m. Per tą laiką KC scenoje pasirodė ne viena tarptautinė teatro trupė. Tiesa, įprastai skirtingų teatrų spektakliais rokiškėnai mėgaudavosi net keletą dienų, tačiau šiemet „Interrampai“ skirta tik viena diena. Dėl to ji net įgavo simbolinį pavadinimą – „Mažoji Interrampa“.

Festivalio šeimininkas, Rokiškio liaudies teatro režisierius Eligijus Daugnora teigė, kad šiemet festivalis bus vienadienis dėl susiklosčiusių aplinkybių. „Taip jau nutiko, kad kaip tik tą patį savaitgalį Biržuose vyks respublikinis mėgėjų teatrų festivalis „Atspindžiai“. Dauguma teatrų pasirodys ten. Kitas dalykas – labai sudėtinga prisikviesti teatrus, kurie atvežtų Rokiškyje dar nematytus spektaklius. Visko gali būti, kad ateityje keletą dienų trunkančią „Interrampą“ darysime kas dvejus metus. Gal žiūrovai labiau pasiilgs. O kasmet organizuosime mažą, vienadienį festivalį. Kyla minčių truputį tobulinti ir „Interrampos“ formatą. Norėtųsi šį festivalį daryti konceptualesnį: rodomus spektaklius turėtų vienyti bendra idėja, kad tai nebūtų atsitiktiniai, nieko bendro tarpusavyje neturintys pasirodymai“, – dėstė E. Daugnora.

„Interrampos“ šeimininkai, Rokiškio liaudies teatras, parodys buvusio KC režisieriaus Ryčio Saladžio spektaklį „Drakonas”. Paklaustas, kodėl festivalyje rodys ne savo statytą spektaklį, režisierius paaiškino, jog įprasta rodyti premjerinį vaidinimą, o jei tokio nėra – naujausią.

Meilė, draugystė ir festivalis…

Pasak E. Daugnoros, su šiemet į „Interrampą“ atvykstančiomis teatrų trupėmis jau ilgą laiką yra palaikomi draugiški ryšiai. „Šiemet festivalyje laukiame teatro trupės iš Punsko (Lenkija). Lietuvių teatras „Aurora”, režisierė J. Malinauskaitė-Vektorienė, rodys spektaklį „Pasaka apie Čiurlionį”. Bajorų lėlių teatras „ČIZ” parodys spektaklį „Gilės nuotykiai”, o Anykščių kultūros centro teatras scenoje pasirodys su K. Ostrausko pjese „Čičinskas”. Pradinis šiųmetės „Interrampos“ sumanymas buvo kiek kitoks: norėjome parodyti spektaklius, kurie jau buvo statyti Rokiškio scenoje, o dabar juos pastatė kiti režisieriai. Pavyzdžiui, „Čičinskas“, kurį rodys anykštėnai, Rokiškyje rodytas 1995 m. Punsko teatro prašėme rodyti spektaklį „Mirta Činčibiraitė“, Rokiškyje rodytą apie 1993-iuosius. Deja, šio mūsų noro jie įvykdyti negalėjo. Kvietėme ir Pasvalio teatralus atvežti spektaklį „Didysis geismas“, bet jie pasirodys Biržuose“, – apie festivalį pasakojo E. Daugnora ir pridūrė, kad šiemet nebus ir įprastos komisijos: „Nebus jokių komisijų, ekspertų. Bus tik meilė, draugystė ir festivalis.“

„Interrampos“ metu bus pristatyta ir dviejų kraštiečių – Linos Matiukaitės ir Ievos Kilienės – išleista matematinė pasakų knygelė vaikams „Jei mėnulis būtų nulis”.

Prie Dirdų

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Teatro mylėtoja Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Teatro mylėtoja
Teatro mylėtoja

Smagu, kad Interrampos festivalis yra nenutraukiamas ir tęsiamas, nors ir įsisprausdamas į vienadienės programos rėmus. Taip ir toliau!