blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Tai nepagarba liaudies menui

blankSaulius Lampickas, dviejų L. Šepkos premijų laimėtojas, vienas garsiausių Lietuvos drožėjų, ne vienos L. Šepkos parko skulptūros autorius, alytiškis  

Liūdnuma. Kiek pamenu parką, ten niekur „neįsipaišo” plastmasinės žaidimų aikštelės. Su pagarba vaikučiams (turiu dvi mažas anūkes), tad suprantu tą jų ir mamyčių džiaugsmą. Manau, tai nepagarba meistrams, tiek metų kūrusiems tą parką. Bet bala nematė tuos meistrus. Atėjo metas, kai mes tikrai nesame reikšmingi. Bet tai nepagarba muziejaus darbuotojams, o ir L. Šepkai. Man Rokiškis visada buvo vertas pagarbos dėl meilės liaudies menui. Nežinau, kas taip sugalvojo. Meras? Ar merai architektai? Dailininkai? Tokius dalykus turi spręsti tie, kas turi supratimą ir kompentencijų.

Parkas – vieša erdvė, skirta pirmiausia žmonėms

blankJustina Daščioraitė, Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėjos pavaduotoja

Vaikų žaidimų aikštelės įrengimas L. Šepkos parke nebuvo skubotas sprendimas. Idėjos pasiūlymus dėl vietos ir viziją pateikė savivaldybės administracijos Architektūros ir paveldosaugos skyriaus komanda, patvirtino rajono vadovai, kurie tikrai turi rajono ateities viziją.

Būtent žodį „ateities“ ir norėčiau pabrėžti. Savivaldybė deda dideles pastangas, siekdama  pritraukti jaunus specialistus, bendradarbiauja su Užimtumo tarnyba, įsiklauso į verslo atstovų problemas, kurios visur panašios – jaunų specialistų, darbuotojų trūkumas. Savivaldybė taip pat yra tokioje pačioje situacijoje – konkursą kai kada tenka skelbti net kelis kartus, nes neatsiranda nė vieno kandidato. Rengiamas ir naujakurių kvartalas. Daroma viskas, kad rajonas taptų patrauklus atvykti ir apsigyventi.

Tačiau jauniems specialistams ir ne tik jauniems – visiems, kurie renkasi gyvenimui regioną, yra pavargę nuo didmiesčio tempų, egzistuoja ne tik darbas. Kiekvienas turi asmeninį gyvenimą, šeimą, vaikus. Juk gimstamumas mažėja, o nieko nedarydami, nekurdami infrastruktūros, kuri būtų patraukli žmonėms, auginantiems vaikus ar planuojantiems juos auginti čia, Rokiškio rajone, mes ilgalaikėje perspektyvoje pralaimėsime visi – tiek savivalda, tiek verslas, tiek kitos gyventojų grupės. Nejaugi mūsų tikslas – tuščios gatvės? Aš taip nemanau. Visų pirma esu mama ir galiu remtis asmenine patirtimi, kitų mamų išsakytomis nuomonėmis.

Plastikinė žaidimų aikštelė tarp medžio skulptūrų?

blankMarytė Mieliauskienė, buvusi Rokiškio krašto muziejaus direktorės pavaduotoja, pagrindinė parko kūrėja ir projektų autorė

Jei aikštelė kuriama tarp skulptūrų, tai neaišku, kas būtų dominuojantis dalykas? Jei tai Šepkos parkas, reiktų ir stilių išlaikyti. Viskas ten pastaruoju metu keičiama, bet skulptūros turėtų išlikti dominuojančios, kad jų neužgožtų. Nesu kategoriškai prieš aikštelę vaikams, bet esu prieš įterpimą tarp skulptūrų. Juk kai hamakus padarė, nieks nieko nesakė. Jie netrukdo. Kažkas, girdėjau, minėjo, kad skulptūras perkels kitur. Tai gal paprasčiau kitur perkelt tą aikštelę? Arba jei jau reikia daryt vaikų žaidimų aikštelę – tai gal ir ją padarom iš medžio. Manau, tie patys mylintys šį parką ir jį sukūrę skulptoriai sutiktų. Juk ne kartą prisitaikydavo ir per plenerus, kai žmonės patys prašydavo „padaryti kažką funkcionalaus“. O plastikas tai nežinau, kaip čia atrodys? Jau ir taip kai kurias skulptūras su niekuo nederinę, kiek supratau, seniūnijos žmonės nudažė baisiais tamsiais dažais.

Skulptūrų nereikia taip sureikšminti

blankSigitas Daščioras, fotomenininkas, dailininkas, skulptorius

Mano nuomone, judesys miesto aikštėse niekam nemaišo ir, jeigu gerai priderinta, tai galėtų net „McDonalds” stovėt. Dabar tai apgailėtina ta aikštė. Statulos irgi ne visos stebuklingos. Ypač sutemus ta aikštė tikrai baisi. Bet jei taip sureikšmina tas statulas, tai gal jos turėtų irgi kažkur kitur stovėti, nes kažkaip nesu matęs, kad kas nors prie jų melstųsi. Juk dabar atrodo, kad čia bažnyčią padarė, o ne aikštę. O pastatytų „McDonaldą”, neliktų ir tos kebabinės po mėnesio.

Nesuprantu poreikio etninį parką užgožti plastmase

blankGreta Kišūnaitė, Architektė

Galbūt būsiu kategoriška, bet ta vaikų aikštelė parke yra tiesiog didelis užsispyrimas. Taip, vaikams reikia žaisti, reikia tokių erdvių, bet jos turi būti atitinkamos. Rokiškyje tokiai žaidimų aikštelei jų tikrai yra kitur: prie ežero, prie dvaro. O mikrorajone juk turime
Taikos gatvės parką. Miestas, kuris taip nori vertinti meną, nori vertinti kultūrą (o gal visai nenori, tik apsimeta), dabar viską suplaka į vieną vietą. Atrodo, kad atsiras papildomos traukos faktorius parkui, bet ar tik nebus atvirkščiai?

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
6 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Aldona
Aldona
2022 20 birželio 17:49

Zaidimu aiksteles vaikams reikia irengineti prie namu mikrorajone,cia nebent turistaujanciu vaikams ,kazka minimalaus medinio,pritampancio prie parko dvasios.

Untanas
Untanas
2022 19 birželio 15:36

Ziauri savivaldybes vadovu nekompetensija,eilini karta bado akis.Ko noret ,kai patiems razumelio ne kazkiek,o patarineja tokie kosmonautai ,kap dasciorai.

skaitytojas
2022 18 birželio 21:25

Manau, kad yra pakankamai erdvės vaikų žaidimo aikštelei netoli gyvenamojo namo Aušros g., kur buvo atvežti nauji vamzdynai: dabar žemė išlyginta. Toje vietoje skulptūrų nėra ir parko ansamblio aikštelė nežalotų. O parko vidurys aikštelei netinkama vieta.

Dedzius
Dedzius
2022 18 birželio 18:10

Didžiausia gyventojų koncentracija yra mikrorajone,todėl ir vaikams žaidimų aikštelė turi būti čia.Negi vaikučiai turi eiti žaisti toli nuo namų,tuo labiau,kad prie ežero gana pavojinga.

Magde
Magde
2022 18 birželio 17:46

As irgi nesuprantu, kam brautis ten, kur jau viskas sutvarkyta. Man ir hamaku Sepkos parke nereikia, nesu maciusi, kad kas nors suptusi. Betgi yra tuscia erdve netoli baseino, Rotary parkas ar kaip ten. Nu ziauriai tiktu ta vieta vaikuciams. Dabar tik sunys vedziojami.

Antanina
Antanina
2022 18 birželio 9:33

nu tikrai, padarykit gražia žaidimų erdvę iš medžio drožinių – namelius, lipynes, supynes ir t.t. ir vaikams patiks, ir bus išlaikyta parko dvasia. Jeigu trūksta įkvėpimo – pasisemkite iš Tervetes Dabas Takas, kaip sukurti vaikams patrauklius objektus. Reikėtų nustoti būti provincija, viską plakti į viena. Statykite plastiko aikšteles kitose erdvėse, jų irgi nemažai yra. Beje, levandos taip pat šiame parke netinka, tai Viduržemio regiono augalas, niekaip nederantis su skulptūrų parku. Juk turite gėlynų projektuotoją, gali perprojektoti su Lietuvai būdingais senoviškais augalais.