Sartų ežere povandeninę žūklę surengę pažeidėjai mokės baudas ir neteks brangios įrangos. AAD archyvo nuotr.

Už povandeninę žūklę, kuri visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, išskyrus limituotos žvejybos vandens telkinius, yra draudžiama, pažeidėjams gresia nuo 120 iki 300 eurų bauda ir pažeidimo įrankių konfiskavimas. Taip pat jie turės atlyginti gamtai padarytą žalą už tris lydekas, karšį ir ešerį. Žala siekia beveik 500 eurų.

Informacija apie galimai nelegalią povandeninę žūklę su šautuvais Sartų ežere vykdančius asmenis gauta šeštadienį prieš 22 val. Įvertinus, kad budintis aplinkos apsaugos pareigūnų ekipažas gali nespėti laiku atvykti į nurodytą vietą, į pagalbą pakviesti policijos pareigūnai. Jie sulaikė į krantą išlipusius asmenis, kurie, kaip paaiškėjo, turėjo du povandeninės žūklės šautuvus. Į vietą atvykus aplinkos apsaugos pareigūnams, pažeidėjai savo kaltę pripažino.

AAD primena, kad žvejybos plotų naudotojai, turintys leidimus naudoti žūklės plotą tam tikrame vandens telkinyje, gali leisti povandeninę žūklę, jei valstybiniai vandens telkiniai nepatenka į Vyriausybės nutarimais patvirtintuose valstybinių parkų ir jų zonų ribų planuose nustatytas rekreacinio funkcinio prioriteto zonas.

AAD inform.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie