Nuotr.šaltinis http://www.e-tinklapiai.lt

Atbundanti gamta netrukus  į laukus išvilios ne tik žemdirbius, daržininkus ir sodininkus, bet sukrus ir statybininkai, atgis statybvietės. Vėl pajudės pastatų remonto ir rekonstrukcijos darbai, kurie buvo pristabdyti šaltuoju metų laiku, išjudės naujos statybos. Valstybinė darbo inspekcija jau atkreipė dėmesį į būtinybę statybose griežtai laikytis saugos reikalavimų, kad kuo mažiau įvyktų  nelaimingų atsitikimų. Valstybės institucijos skelbia aktualią informaciją statybas planuojantiems gyventojams.

Pakeitimai galimybių neišplės?

Kokia individualių gyvenamųjų namų statybų situacija yra Rokiškio rajone, ar regimas statybų augimas, gal teisės aktų pakeitimai paskatins gyventojus aktyviau kurtis būstus?

Rajono savivaldybės Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Danguolė Dagienė „Gimtajam…“ trumpai pakomentavo statybų būklę ir statistiką.

„Šiemet iki kovo 10 d. Rokiškio rajone yra išduoti du leidimai statyti individualius gyvenamuosius namus, pernai per tokį pat laikotarpį – šeši. Iš viso 2014 m. išduota 30 statybas leidžiančių dokumentų, 2015 m. – 22, 2016 m. – 26. Pastarųjų trejų metų statistika išlieka beveik stabili, statybų šiek tiek mažėja, bet labai nedaug. Naujų statybų skaičius ir rajono centre, ir priemiesčiuose, seniūnijų centruose, taip pat kaimuose yra beveik tolygus. Namus statosi ir verslininkai, ir ūkininkai bei individualūs statytojai“, – sakė D. Dagienė ir akcentavo tai, kad statybų imasi daugiausia jauni žmonės, padirbėję užsienyje ir sukaupę kapitalo.

Nuo 2017 m. sausio 1 d. gerokai pasikeitė Statybos ir Teritorijų planavimo įstatymao bei juos lydintieji statybų techniniai reglamentai. Skyriaus vedėjos nuomone, pakeitimai apriboja statančiųjų namus galimybes. Pavyzdžiui, anksčiau statant gyvenamąjį namą iki 80 kv. metrų kaime ar mieste nereikėjo statybą leidžiančio dokumento, o nuo šiol privalomas jau ir šis dokumentas, ir projektas. „Lengvesnis kelias yra tų statytojų, kurie nori pakeisti žemės sklypo naudojimo paskirtį ir/ar naudojimo būdą. Anksčiau buvo būtina atlikti keitimus detaliuoju planu (o tai kainuodavo ir laiko, ir pinigų), o dabar tai atliekama savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, užtenka pateikti jam prašymą ir žemės sklypo dokumentus“, – D. Dagienė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: