Skulptorius Kęstutis Dovydaitis (kairėje) ir dvaro šeimininkas Vaidas Barakauskas. A.Minkevičienės nuotr.
Skulptorius Kęstutis Dovydaitis (kairėje) ir dvaro šeimininkas Vaidas Barakauskas. A.Minkevičienės nuotr.

501 metų įkūrimo datą mininčiame Ilzenbergo dvare – šventė. Rugsėjo 29 d. svečiai, bičiuliai ir žurnalistai pakviesti į dvaro rūmus, kurių kiemo centrinėje dalyje atidengta skulptūra „Angelų medis“.

Skulptūros autorius, menininkas Kęstutis Dovydaitis sakė, ant stilizuoto medžio „patupdyti“ 9 angelus – dvaro šeimininko Vaido Barakausko idėja, kurią skulptorius įgyvendino.

Angelų medis, ant kurio šakų viršūnių rankas lyg lapus į visas puses tiesia 8 angelai, o devintasis, esantis žemai prie kamieno, žvelgia į dvaro rūmą. Iš bronzos pagaminta ir  žalsvu atspalviu paspalvintų detalių skulptūra sumontuota fontane, kurio vandens srovės sudaro tarsi žiedą – žolę ir trykšta rasos perlą primenančiais purslais. Skulptūrą ir baigiamą rekonstruoti dvaro rūmą pašventino Juodupės parapijos klebonas Saulius Keras.

Šventėje dvaro šeimininkus ir svečius sveikino Lietuvos pilių ir dvarų bei turizmo departamentų, rajono savivaldybės,krašto muziejaus vadovai. Skambėjo klasikos kūriniai, atliekami Rydolfo Lymano muzikos mokyklos mokinių ir pedagogų. Po oficialiosios dalies šventės svečiai pakviesti prie trijų dvaro patrankų, kurių salvės papuošė renginį. Vėliau vyko pusvalandžio ekskursija po dvarvietę, pasakota ilga ir romantiška dvaro istorija, biodinaminio ūkininkavimo filosofija, aprodytas dvaro ūkis ir poilsio bei pramogų zonos. Šventės dalyvius dvaro šeimininkas pakvietė  dvaro ūkyje užaugintų ir dvaro virtuvėje paruoštų vaišių.

Prie Dirdų

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
nesamoneZnaikaAnekdotas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
nesamone
nesamone

sunki visiska nesamone

Znaika
Znaika

Dvare paprastai gyvena velniai.

Anekdotas
Anekdotas

Mokytoja liepė vaikams nupaišyti angelą ir vienas vaikas nupaišė su vienu sparnu. Mokytoja ir klausia: „Kur tu matei angelą su vienu sparnu?“ O mokinys atsako: „O kur tu matei su dviem?“