Gimtasis Rokiškis Aktualijos Iki 2018 metų siūloma atidėti Hepatito registro veiklos pradžią

Iki 2018 metų siūloma atidėti Hepatito registro veiklos pradžią

Siūloma iki 2018 m. sausio 1 d. atidėti Hepatito registro veiklos pradžią. Seimas pradėjo svarstyti tai numatančias Seimo nario Juozo Oleko pristatytas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės bei Kraujo donorystės įstatymų pataisas.

119
0

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, Hepatito registras, turėjęs pradėti veikti nuo 2017 m., negalės vykdyti savo veiklos, nes nebuvo numatyta lėšų šio registro sukūrimui.

Seimas šiemet balandžio 14 d. nusprendė, kad duomenys apie asmenis, užsikrėtusius virusiniais B ir C hepatitais, turi būti įrašomi į Hepatito registrą. Hepatito registrą turės steigti ir jo nuostatus tvirtinti Vyriausybė. Hepatito registro valdytoja paskirta Sveikatos apsaugos ministerija, kuri turės paskirti šio registro tvarkytoją. Pagal priimtus Kraujo donorystės įstatymo pakeitimus, prieš imant kraują ar kraujo sudėtines dalis turės būti patikrinta ne tik donoro sveikata, bet ir atlikta Hepatito ir Kraujo donorų registrų duomenų patikra.

Pritarus projektams po pateikimo bendru sutarimu, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Seimo Sveikatos reikalų komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gruodžio 13 d.

Eltos inf.

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments