J. Kačerausko nuotr.

Rokiškio reprezentaciniai namai

Dabar tuščias ir niekam nereikalingas Nepriklausomybės aikštėje stovintis vadinamasis namas su bokšteliais – buvęs B. Zemeto namas – atrodo labai liūdnai, tačiau jį sutvarkę tikrai turėtume kuo didžiuotis. Čia pirmajame aukšte gali įsikurti reprezentacinė salė, skirta nedideliems kameriniams kultūriniams renginiams, garbiems svečiams priimti. Antrajame aukšte galėtų įsikurti galerija, kur būtų galima nemokamai pamatyti rokiškėnų menininkų darbus, trečiajame – nedidelis viešbutukas, kuriame ne gėda būtų priimti garbius svečius.

Jaunimo ir vaikų erdvės

Rokiškyje daug niūrių ir apleistų namų, kuriuos bent jau vizualiai galima atgaivinti. Esame unikalūs langinėmis, tai visai šaunu būtų kokią gatvę skirti ir jaunimui, kuris savo gebėjimus galėtų atskleisti savaip puošdamas viešąsias erdves.

Miestas be vaikų klegesio – liūdnas, todėl Elenos Nijolės Bučiūtės parke siūlome įrengti vaikams kuo įvairesnę žaidimų ir poilsio erdvę. 

Garbės piliečių alėja

Turime daug iškilių kraštiečių, kurie garsina Rokiškio vardą. Šaunu būtų, kad jų rankų atspaudai liktų miesto Nepriklausomybės aikštėje.

Emigrantai – Rokiškio ambasadoriai svetur

Kiekviena bendruomenė žino, kur ir kas išvyko svetur laimės ieškoti, todėl pirmiausia sudaryti visų emigravusiųjų sąrašus, užmegzti su jais ryšius ir pasiūlyti toje šalyje, kur jie įsikūrę, tapti mūsų krašto ambasadoriais, kurie ne tik dalintųsi savo pastebėjimais, patirtimi, bet ir galėtų pagelbėti ten nuvykusiems ir į bėdą pakliuvusiems rokiškėnams.

Sugrįžusiems į gimtinę – parama

Emigrantai grįš namo tik tada, kai bus darbo ir geras atlyginimas, todėl dabartinio verslo skatinimo fondo paramą skirti toms įmonėms, kuriuos sudarys sąlygas ne tik dirbti, bet ir užsidirbti sugrįžusiesiems. Na, o apsisprendusiems kurti savo verslą – suteikti nemokamų konsultacijų ir padengti visus verslo registravimo mokesčius. Jaunoms šeimoms, neturinčioms kur gyventi, – socialinio būsto pirmenybė. 

Iniciatyvių ir gabių žmonių rėmimo fondas

Perspektyviems, pilniems idėjų jauniems žmonėms skirti stipendijas, apmokėti mokslus, su sąlyga, kad juos baigę grįš dirbti į savo kraštą mažiausiai penkerius metus. 

Sveikatingumo turizmas

Aleksandravėlėje įkurti integruotus pėsčiųjų ir dviračių takus, kur atvykę žmonės galėtų džiaugtis ne tik puikiu kraštovaizdžiu, bet ir aplankyti netoliese esantį žmonių vadinamą Blindos kalną, poeto Pauliaus Širvio gimtinę, unikalias ir bene vieninteles tokias Lietuvoje Degučių kapines. Tikriausiai atsirastų ne vienas norintis nueiti kelis kilometrus basakojų taku, jausdamas ne asfaltą po kojomis, o smėlio, akmenukų, samanų ar gilučių pagrindą po kojomis. 

Metų laikų pažintinis takas

Auga nauja karta, kuri mažai pažįsta gamtą. Šaunu būtų Suvainiškio ar Notigalės telmologiniuose draustiniuose pavaikščioti skirtingais metų laikais, o šalia įsikūrusiame informaciniame centre ne tik pamatyti augalų pavyzdžius, bet ir išgirsti, kaip čiulba čia sutinkami paukščiai.

Krašto paveldas

Suburti į vieną vietą visus verslininkus, amatininkus, kurie gamina atributiką, maisto gaminius su Rokiškio krašto logotipu. Jų produkcija prekiauti miesto centre, gerai matomoje vietoje. Atgaivinti garsiosios Rokiškio karvutės gamybą, nenumarinti puikios Kalėdų rezidencijos idėjos.

Esame žinomi kaip medžio drožėjų kraštas, todėl įkurti Liongino Šepkos medžio drožėjų centrą ar mokyklą.

Žalio miesto idėja

Penktadienis – diena be automobilio, o į darbą tik dviračiu ar pėstute. Įsikurtų dviračių nuomos punktai (o kartu ir naujos darbo vietos!).

Subscribe
Informuoti apie
guest
13 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saulius
Saulius
2018 25 balandžio 13:33

Lietuvoje turbūt nėra Kozyrevo veidrodžio,tik suaugusiems.Gamyba Youtube.

Saulius
Saulius
2018 21 balandžio 15:59

Skaitytojų originalių minčių konkursas apie mūsų smagų gyvenimą-Popierius lanksto žmones.Pasakos tęsiasi-politikai profesionalūs miunchauzenai…Akys bijo-rankos grobia.

Saulius
Saulius
2018 8 balandžio 19:18

Iškasti upės vingio formos tvenkinį tarp ligoninės ir sodų.Jo galuose dekoratyviniai medžiai.Rengti savanorių pasirodymus,lėšas skiriant gyvūnų globai.

Saulius
Saulius
2018 7 balandžio 3:13

Muzika universaliausia kalba,todėl turi skambėti centre ir kitur, kur daug liaudies.Tik dvasinga muzika, ypač 2019.

Saulius
Saulius
2018 17 kovo 21:42

Galimybės neįgaliesiems keliauti žvejoti,į gamtą,ekskursijas,renginius.

Saulius
Saulius
2018 3 kovo 10:52

Būtina konkurso būdu keisti vandentiekio vadovą,nes esamas tegeba kainas užsiplėšti…

Saulius
Saulius
2018 18 vasario 21:31

Greitoji medicinos pagalba turi atlikti gyvybės langelio funkcijas provincijoje!

Saulius
Saulius
2018 18 vasario 21:20

Bent 3 kartus per metus nemokamai rinkti iš gyventojų buitinę techniką,baldus,padangas.Talkos ir tvarkymo darbai ko gero brangesni.

Saulius
Saulius
2018 10 vasario 12:38

Tarptautinis fotokonkursas instagrame -Grožis-gamta,moterys,vaikai,sportas.Tai tiktų kitiems metams,surengiant parodą.

Saulius
Saulius
2018 10 vasario 12:25

Galiu dovanot daiktų buičiai-soc. darbuotojai sudaro sarašą tarp soc. remtinų žmonių.Kokybiški daiktai pristatomi savivaldybės transportu. Jei šeimai itin stinga lėšų-įdarbinti jos narius trumpam teritorijų tvarkymui įmonėse ,ypač rudenį,pavasarį.Gana pašalpinius ugdyti.

Saulius
Saulius
2018 21 sausio 21:54

Vaikus mokyti sportuoti laisvalaikiu.Sudaryt galimybes jiems dirbti,dalyvauti medelių sodinime,įžuvinime.Nacionalinė žuvis lynas,bet jie retai sutinkami.Taigi reik žuvinti vandens telkinius.Itin gerai valo orą topoliai.Sodinti,kur didelis eismas.Iš danų mokytis ekol.žemės ūkio.GMP įpareigoti anonimiškai paimti naujagimius.Subtili vaizdinė agitacija pakeliui į bažnyčią ir dvarą.Visuomenei naudingi darbai iškreipia darbo rinką.Samdyti už algą tik norinčius dirbti.

I.K.
I.K.
2018 21 sausio 18:59

Viena is svarbieusiu pioritetu turetu buti miesto centre patraukli parduotuve prekiaujanti Rokiskio suriu Rokiskio skilandziu konservu fabriko produkcija. Taciau joje produkcija turetu buti pigesne bent vienu euru uz kilograma nei kituose prekybos tinkluose. TOKIOS PARDUOTUVES TIKSLAS REPREZENTUOTI! Labai svarbu tokioje parduotuveje isskirtinis ir kulturingas santykis su klijentu darbuotojos turetu buti apsirenge isskirtiniais rubais (gal net stilizuotu tautiniu kostiumu) sugebeti dosnesni pirkeja pavaisinti kava ar arbata! Na o kava ar arbata tokioje parduotuveje turetu buti pilstoma uz SAVIKAINA (uz centus)! Kava ir arbata sukurtu judejima ir gyvybe aplinkui. Zinoma tam reikia ne tik geranoriskumo bet ir verslininku paramos. Ir dar kas… Skaityti daugiau »

idėjų maišas
idėjų maišas
2018 21 sausio 13:24

Idėja?Taip, tai gera idėja,tačiau mano nuomone tai idėjų bagažas turi būti politikų galvose, kai jie jų nebesutalpindami ir kai jos lipa per kraštus, tik tada ir turi siekti to politinio statuso. Tuoj bus rinkimai ir idėjomis “užvers|” mūsų idėjiškiausieji. O idėją gauti iš publikos, tai niekas kita, kaip ieškoti nemokamų konsultacijų išsekusių galvų šeimininkams. Kas kūrybiškas žmogui iš to, jei jo idėją pasigriebs koks tuščiagalvis trinantis valdišką kėdę ir savindamasis ją nuvalkios, nes tik autorius žino, kaip jo idėja turi skambėti :))).

Rekomenduojami video: