blank
15min.lt nuotr.

„Vienas iš turbūt pagrindinių veiklos socialinėje srityje matavimo rodiklių yra santykinio skurdo rodiklis. Nors mes dažnai kalbame apie bendro santykinio skurdo rodiklį ir vertiname tą bendrąjį skaičių, tačiau yra atskiros grupės, ištisos visuomenės grupės, kurių santykinio skurdo rizika yra gerokai didesnė, pavyzdžiui, vienišų pensininkų atveju – dvigubai nei vidurkis“, – sakė I. Šimonytė.

Anot jos, iš esmės tai yra vieniši gyvenantys pensininkai, neįgalieji, taip pat tos šeimos, kur vaikus augina vienas iš tėvų, paprastai – mama.

„Būtent tam, kad socialinė politika būtų taiklesnė, pirmiausia būtų stengiamasi padėti toms visuomenės grupėms, kurių santykinio skurdo rodikliai yra patys blogiausi, ir yra numatyta Vyriausybės programoje šita priemonė“, – sakė premjerė.

„Šiais metais ji bus tik pradedama (mokėti – ELTA) ir bus pradėta nuo tų žmonių, kurie gauna šalpos pensijas, o vėliau, ateinančiais metais, vėlesniais biudžetiniais metais, jau plečiama ir tam reikės papildomų lėšų. Tačiau manome, kad rezultatas, kuris leis sumažinti santykinį skurdą – šitos visuomenės grupės gana ženkliu mastu, o per tai ir bendrą santykinio skurdo rodiklį – yra vertas to“, – sakė I. Šimonytė.

Rokmelsta
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments