V. Bičiūnaitės nuotr.

Kaip ir kitur

„Į Darbo rinkos dieną Obelių seniūnijoje pakvietėme 26 nedirbančius šioje teritorijoje gyvenančius žmones. Ši seniūnija neišsiskiria iš kitų Rokiškio rajono seniūnijų. Registruotas nedarbas Obeliuose nėra nei aukščiausias, nei žemiausias rajone. 221 seniūnijos gyventojas šiuo metu yra registruotas Užimtumo tarnyboje bedarbio statusu. Tarp registruotų – 50,2 proc. vyrų ir 49,8 proc. moterų. Darbo ieškančių gyventojų amžiaus vidurkis – 48 metai, 16,7 proc. jų priskiriami ilgalaikių bedarbių grupei. 5,4 proc. seniūnijos darbo ieškančiųjų yra įgiję aukštąjį (universitetinį, koleginį) išsilavinimą, daugiau nei pusė (52,5 proc.) – profesinį, 42,1 proc. – be kvalifikacijos. Daugiausiai seniūnijos gyventojų ieško pagalbinio darbininko darbo (53,4 proc.). Yra norinčiųjų dirbti pardavėjais, valytojais, apsaugos darbuotojais, siuvėjais, kelininkais, socialinių darbuotojų padėjėjais, šaltkalviais, traktorininkais, vairuotojais ekspeditoriais, sargais“, – taip šios seniūnijos situaciją apibūdino Užimtumo tarnybos (UT) Rokiškio skyriaus vedėja Dalia Starkuvienė.

Pasak jos, darbdaviai pritaria tokiam formatui, UT perduoda informaciją apie laisvas darbo vietas įmonėse, tačiau dėl didelio užimtumo ne visada patys gali atvykti į tokius susitikimus. Susitikime Obeliuose nedalyvavo nė vienas darbdavys, nors planavo.

Važinėti per brangu ir kitos problemos

Į bendruomenių namus, kur vyko susitikimas, susirinko ne visi kviestieji. Dalis popieriaus lapų su darbdavių individualiais pasiūlymais taip ir liko UT specialistų rankose. Tačiau atėjusieji buvo drąsūs ir atvirai kalbėjo apie problemas.

Viena jų yra tradicinė – susisiekimas su Rokiškiu. Per Obelius kursuoja tolimojo susisiekimo autobusai, tačiau, pasak obeliečių, Rokiškio įmonės siūlo tik minimalų atlyginimą, todėl jais važinėti į darbą ir atgal neapsimoka, o savo transportą turi ne visi. Dirbdamas pamaininį darbą, be nuosavo automobilio neišsiversi.

Daliai žmonių darbas kai kuriose Rokiškio bei vietinėse įmonėse pasirodė per sunkus fiziškai, todėl jį metė. Kiti atviravo, kad į darbą juos atsisakoma priimti dėl vyresnio amžiaus arba dėl visai neaiškių priežasčių. Buvo išsakyta asmeninių skundų dėl konkrečių darbdavių.

UT specialistai ir rajono meras Ramūnas Godeliauskas priminė, kad dėl darbdavių nesąžiningumo ar panašiais klausimais galima skambinti į Darbo inspekciją. O jei žmogus nuolat pralaimi konkurencinę kovą ir darbdaviai jo nepasirenka, gali padėti UT darbuotojai – patars, kaip bendrauti, ką rinktis.

Darbo ieškantieji asmeniniais klausimais bendravo su rajono meru Ramūnu Godeliausku, UT Panevėžio skyriaus Klientų aptarnavimo departamento direktore Audrone Biguziene, Rokiškio skyriaus vedėja D. Starkuviene, Obelių seniūne Jūrate Šinkūniene.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Obelis
Obelis
2022 23 balandžio 22:30

Kodėl neparašė kokia įmonė?

Antanas
2022 22 balandžio 23:00

Čia daugiau negu aišku,kur dalyvauja Gudeliauskas,joks verslininkas neina.Tarpusavyje pasišneka,pasireklamuoja aceit rūpinasi ,tuo ir užsibaigia.Jokios naudos ,tik žmonių gaišinimas.

Rekomenduojami video: