Pašnekovas maloniai nustebo, jog į redakciją kreipėsi neabejingi gyventojai, kuriems rūpi, kaip atrodo miestas. Anot R. Sirgėdo, didelio kriminalo čia nėra, o  kaltininkai, dėl ko senka tvenkinys – bebrai. Jie šiuo metu pagrindiniai įtariamieji, mat užtvanką laikančiose lentose buvo pragraužtos skylės. „Pradžioje buvo galvota, jog tai vandalų darbas, tačiau viską apžiūrėjus iš arčiau, kaltė mesta mėgėjams pagraužti bebrams. „Tyzenhauzų paveldas“ bendradarbiaujant su miesto seniūnija nusprendė sutvarkyti šią užtvanką. Šiuo metu silpnas vietas betonuojame, o vietoje pragraužtų skydų bus įdėti nauji. Medinius skydus pagamins UAB „Giemeda“ vadovas Giedrius Rimkus“, – pasakojo R. Sirgėdas.

Tačiau geri darbai čia nesibaigtų. Pašnekovas prasitarė, jog nusekęs tvenkinys būtų leidęs aptvarkyti dar ir jo pakrantę. Bet R. Sirgėdas atsitrenkė į biurokratijos sieną. „Su G. Rimkumi pasikalbėjome ir nutarėme, jog nusekus tvenkiniui specialia technika galima išvalyti jo pakrantę. Tačiau susisiekus su Panevėžyje esančia aplinkosaugos agentūra, pokalbis nepavyko. Kai pasakiau, jog už savas lėšas norime sutvarkyti tvenkinį, jie kaip įmanydami ėmė priešintis. Be tam tikrų projektų, geologinių tyrimų ir t.t. nieko neįmanoma. Išvardino gal 70 punktų, ką reikia padaryti. Anot jų, tokie jau įstatymai…“, – neslėpė apmaudo R. Sirgėdas.

Paguoda tokia, pasak pašnekovo, jog keturis arus aplinkosaugininkai leidžia sutvarkyti susitarus su rajono savivaldybe. R. Sirgėdo teigimu, šia „dovanėle“ reikės pasinaudoti.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie