blank
A. Minkevičienės nuotr.

Šalies nekilnojamojo turto rinkoje jaučiamas sujudimas – didmiesčiuose spėriai perkami būstai, noriai įsigyjamos kaimo vietovėse esančios sodybos.

Nekilnojamojo turto ekspertai neabejoja, jog panašios tendencijos išliks ir šiais metais, o apie kainų kritimą esą negali būti nė kalbos. Regionai su didmiesčiais negali lygintis, tačiau pastaruoju metu ir čia jaučiamas pagyvėjimas. Prieš tris mėnesius liūdnai kraipėme galvas, žiūrėdami į 2020-ųjų ir dar ankstesnių metų mirčių ir gimimų santykį rajone, skaičiuodami darželių ir mokyklų auklėtinius. Prognozės nekokios – mirčių skaičius keletą kartų viršija gimimų skaičių, o vaikų irgi mažėja, nes mažėja jaunų šeimų, kurios yra potencialiausios būsto ir sklypų, skirtų individualių namų statybai, pirkėjos. O kokios galimybės naujakuriams Rokiškyje? Sklypų ir galimybių yra, tačiau vienur koją kiša neįrengta infrastruktūra, kitur – užklupusi pandemija.

Sklypų – kiek nori, bet…
Laisvoje valstybinėje žemėje Rokiškio mieste suprojektuotas gyvenamųjų namų kvartalas tarp Pagojės, Topolių ir Pandėlio gatvių. Jo plotas solidus – 12 ha. Iš viso jame suformuoti 74 sklypai. 58 skirti individualių namų statybai, 10 – komercinės paskirties objektams. Likusieji – bendrojo naudojimo teritorijoms, elektros pastotei, lietaus nuotekų įrenginiams, infrastruktūrai ir pan.
Iš visų sklypų net 11 (10 skirta individualių namų statybai) patenka į Rokiškio miesto istorinės dalies teritoriją, kuri įrašyta į kultūros vertybių registrą.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
2021 14 balandžio 13:45

Šaunuoliai rokiškėnai .Pirmą kartą girdžiu ,kad yra projektuojami statybai sklypai valstybinėje žemėje.