Ar gulbėms pavyks išperėti rekordinę – šešių kiaušinių – dėtį, muziejininkai nesiryžta prognozuoti. L. Dūdaitės nuotr.
Ar gulbėms pavyks išperėti rekordinę – šešių kiaušinių – dėtį, muziejininkai nesiryžta prognozuoti. L. Dūdaitės nuotr.

 

Rokiškėnai dvaro tvenkinyje nebemato plaukiojančio mažojo gulbiuko – jį tėvai atstūmė: žnaibė, plakė sparnais. Rokiškio krašto muziejaus darbuotojams teko skubiai ieškoti mažyliui globėjų. Laikinai „įsigulbinti“ mažylį sutiko paukštininkų, gyvenančių Skemuose, šeima. O juodosios gulbės jau peri naują, rekordinę dėtį – net šešis kiaušinius.

Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė neslepia: juodosios gulbės iškrėtė nemenką pokštą. „Matyt, iš per gero gyvenimo ir per šilto rudens supainiojo metų laikus ir nusprendė rudeniop susilaukti naujos vados. O vargšelis pirmagimis liko be tėvų: šie jį atstūmė. Ir, akivaizdu, mažylis augs vienas: net jei šių kiaušinių ir neišperėtų, tėvai atgal jo nebepriims“, – sakė muziejaus direktorė. Vienas išgyventi paukštelis negalėtų – jis dar nė neapsiplunksnavęs.

Kadangi tėvai žnaibė ir kitaip vijo savo vaiką nuo lizdo, gulbiuko atskyrimo problemą teko spręsti skubiai. „Viena išeičių – tverti tvenkinyje papildomą tinklą ir atskirti paukščius. Tačiau to padaryti greitai nepavyktų, o ir investicijų reikia. Tad suradome, kaip dabar populiaru sakyti, laikinus globėjus. Jie sutiko pasirūpinti mažyliu, kol jis sustiprės, apsiplunksnuos“, – pasakojo N. Šniokienė.

Kadangi gulbiukas gyvena Skemuose, visai netoli Krašto muziejaus, muziejininkai žada jį dažnai lankyti. Tikimasi, kad paaugęs mažylis, kaip ir jo tėvai, taps Krašto muziejaus puošmena.

Ar gulbėms pavyks išperėti rekordinę – šešių kiaušinių – dėtį, muziejininkai nesiryžta prognozuoti. Akivaizdu, kad per miesto šventę kiaušinių pilnas Litos lizdas masins smalsuolius. Tik prieiti arti jo kažin ar pavyks: gulbinas Latas ganėtinai agresyviai baido neprašytus svečius.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: