blank

Ką iš visų 2021 m. nuveiktų darbų išskirtumėte kaip didžiausią pasiekimą, atnešantį ilgalaikę naudą Rokiškiui?

– Visų pirma džiaugiuosi pradėta įgyvendinti jaunų specialistų pritraukimo programa. Kaip ir visoje Lietuvoje, Rokiškio rajone trūksta visų sričių kvalifikuotų specialistų.  Ieškodami šios problemos sprendimo būdų, pirmiausia parengėme gydytojų pritraukimo programą – gydytojui, atvykstančiam dirbti į Rokiškį, skiriama finansinė 18 tūkst. eurų parama, išmokant ją per keletą metų. Ja jau pasinaudojo du šeimos gydytojai. Taip pat finansuojame gydytojų rezidentų, kurie grįš dirbti į Rokiškį, studijas. Analogišką programą patvirtinome ir pedagogams pritraukti. Šiuo metu rajone pedagogų trūkumo dar nėra, tačiau jų amžiaus vidurkis rodo, kad labai greitai susidursime su problema, todėl būtina pritraukti jaunų specialistų. Jų pritraukimo programa startavo šiais metais.

Šiemet balandžio mėnesį planuojame pradėti policijos pareigūnų pritraukimo programą. Jų taip pat labai trūksta. Jaunuolius skatinsime stipendijomis mokytis policijos mokykloje ir vienkartinėmis išmokomis po studijų atvykti dirbti į Rokiškį.

Noriu išskirti ir savivaldybės sprendimus, kurie skirti rajono gyventojų gyvenimo kokybei gerinti. Mums rūpi įvairaus amžiaus ir socialinių sluoksnių žmonių gyvenimo kokybė, svarbu, kad šioje srityje vyktų kuo daugiau pokyčių. Gal  matydamos gerus pokyčius jaunos šeimos rinksis apsigyventi Rokiškyje, norėdamos, kad jų vaikai augtų gražioje ir sveikoje aplinkoje.

Visų pirma šiais metais startavo nemokamas viešasis transportas mieste. Netrukus ši programa plėsis – nemokamai viešuoju transportu bus galima naudotis visame rajone.

Kitas žmonių gyvenimo kokybės gerinimo žingsnis, kuris svarbus ir aplinkosaugai, – savivaldybės sprendimas iš dalies kompensuoti individualių nuotekų valymo sistemų įsirengimą. Pagal šią programą gyventojas gali gauti iki 1000 eurų kompensaciją.

Dar vienas žingsnis, kalbant apie patogumą gyventi mūsų rajone, tai pradėta vaikų darželių renovacija. Pats seniausias darželis „Nykštukas“ jau renovuotas, šiemet pradedame „Ąžuoliuko“ renovaciją ir rengiamės „Varpelio“ bei „Pumpurėlio“ renovacijoms. Jos startuos kitais metais. Tai labai svarbūs darbai, nes darželiai rajone nebuvo matę jokios rekonstrukcijos daugybę metų.

Kuriame ir naują gyvenamųjų namų kvartalą – jau suformuota ir įregistruota 30 sklypų, šiais metais įrenginėsime infrastruktūrą, gatvę ir antroje metų pusėje bus skelbiamas pirmasis sklypų aukcionas.

Taigi daug projektų atlikta, kad Rokiškyje būtų patogu gyventi. Kai kurie tarsi neduoda tiesioginės naudos, bet kuria pridėtinę vertę gyvenimo kokybei. Pavyzdžiui, Laukupės upelio pakrančių, ežero pakrantės sutvarkymas ir įveiklinimas, gėlynų ir želdinių viešosiose vietose formavimas – jis išplito po visą Rokiškio rajoną. Visa tai prisideda prie miesto estetinio vizualo, skatina geras emocijas, o to labai reikia ir trūksta šiuo metu. Be to, ir svečiams miestas atrodo kur kas patrauklesnis, todėl tai tikrai ne smulkmenos.

Kalbant apie kitų sričių projektus, džiugina tai, kad dideli darbai pradėti  turizmo srityje. Prasidėjo pagrindinių mūsų rajone paveldo objektų – Rokiškio ir Salų dvarų – rekonstrukcijos. Daug metų iš esmės nieko nebuvo daroma, o dabar padaryta išties nemažai. Rekonstrukcijos darbai tęsis ir šiais metais, juos planuojame ir ateityje. Svarbu, ką pernai padarėme, – tai pajudėjo vadinamosios Krošinskių pilaitės projektas. Daugybės metų amžina problema, nepajudinta iš mirties taško, o praėjusiais metais mes paruošėme visą dokumentaciją avarinei būklei likviduoti – labai ilgas procesas, nes paveldo reikalavimai labai sudėtingi. Gavome finansavimą ir šiais metais pradėsime darbus. Kitas etapas bus projekto kūrimas, ką mes ten norime matyti, kas ten turėtų būti.

Dar viena svarbi programa startavo su vadinamojo „namo vaiduoklio“ Juodupėje nugriovimu. Juodupės problemą jau išsprendėme, kartu atvėrėme kelią ir atradome mechanizmą, kaip tą galima padaryti, todėl pradedame ruošti griauti ir kitus objektus – tokių likviduojamų objektų yra ir  Obeliuose, ir Rokiškio mieste.

Vertinant perspektyvą, labai svarbūs atsinaujinančios energijos tęstiniai projektai: saulės elektrinės paslaugomis jau naudojasi ir naudosis Rokiškio ligoninė, J. Tumo- Vaižganto gimnazijos abeji rūmai, Rokiškio baseinas – tai tie objektai, kurie daugiausia rajone sunaudoja elektros energijos. Prie šių projektų įgyvendinimo savivaldybė prisideda 20 proc. finansine parama. Atsinaujinančios energijos projektai bus taikomi ir sporto centrui, ledo arenai, kur sąskaitos dabar išaugo net iki 12 tūkst. per mėnesį.

Dar vienas labai svarbus darbas, kuris ilgai nebuvo padarytas, – visos rajono kultūros sistemos pertvarka – atskiri seniūnijų kultūros darbuotojai integruoti į keturias rajono kultūros įstaigas ir dabar matome gerus rezultatus, aukštesnį lygį. Pernai rajone įvyko net 1080 kultūrinių renginių ir tik 104 nuotoliniai, nors pusmetį dėl pandemijos kontaktiniai renginiai apskritai negalėjo vykti.

Svarbus buvo ir Rokiškio prekės ženklo sukūrimas. Džiugu, kad projektas pavyko, kad mūsų neištiko panašus likimas kaip kai kurių kitų savivaldybių, kai sukurtu ženklu taip ir nesinaudoja, nes, pasirodo, buvo pasirinktas nevykęs sprendimas. Mums taip nenutiko – sulaukėme puikių atsiliepimų, nuskambėjome ir nacionalinėje spaudoje. Sukurtas ženklas atveria dideles panaudojimo galimybės, o šūkis „Mano kraštas tavo“ iš karto prigijo.

Ar 2021 metais pavyko įgyvendinti visus planus?

– Visko, aišku, nepavyko įgyvendinti – ir dėl pandeminių suvaržymų, ir dėl staigaus kainų šuolio. Kai kurie projektai pernai liko neužbaigti, bet juos tęsime. Sakykim, Salų dvaro rekonstrukcija, kuri buvo pradėta pernai. Dėl projekto specifikos, dėl to, kad tai paveldo objektas, kas labai apsunkina visus darbus, dėl neįmanomai trumpo laiko ir sudėtingo statybinių medžiagų įsigijimo nebuvo atlikta tai, kas suplanuota. Iš specialaus valstybinio fondo pernai gautų pinigų buvo panaudota tik 170 tūkst. eurų.

Be to, pradėjus Salų dvaro rekonstrukcijos darbus, paaiškėjo, kad būtina pamatų hidroizoliacija, nors tai nebuvo numatyta projekte, todėl tenka to imtis papildomai ir darbai persikėlė į šiuos metus – savivaldybė iš biudžeto Salų dvaro rekonstrukcijai šiais metais numatė skirti 500 tūkst. eurų papildomai ir tie darbai tęsis visus šiuos metus.

Gal buvo nesėkmių?

– Nepavyko gauti finansavimo Rokiškio senojo stadiono rekonstrukcijai. Dėl techninio projekto, kuris buvo parengtas prieš penkerius metus, trūkumų. Užsibrėžėme tikslą šiais metais atnaujinti tą techninį projektą, ištaisyti trūkumus ir kitais metais vėl teikti paraišką finansavimui gauti.

Nesėkme galima pavadinti ir gatvių apšvietimo rekonstrukciją, nors viso rajono apšvietimui modernizuoti skyrėme 78 tūkst. eurų. Kasmet yra galimybė gauti dalį finansavimo miesto apšvietimo sistemai atnaujinti ir praėjusiais metais labai norėjome dalyvauti projekte, bet negalėjome to padaryti dėl esamos apšvietimo infrastruktūros dokumentacijos trūkumų. Nėra baigti inventorizuoti visi tinklai, šviestuvai, todėl šiemet atliksime detalią inventorizaciją ir kitais metais teiksime  paraišką dėl paramos visai rajono apšvietimo sistemai modernizuoti, pakeičiant šviestuvus LED‘ iniais. Tai didžiulis darbas ir investicija, bet labai svarbus ir reikalingas.

Prasidėjo paskutinieji Jūsų kadencijos metai. Gal dar anksti kalbėti, bet kaip manote, ar kadencijos pabaigoje galėsite sau ir rajono gyventojams pasakyti, kad pavyko įgyvendinti tą viziją, tuos pažadus, su kuriais atėjote į Rokiškio rajono mero postą?

– Dėl to jau dabar jaučiuosi ramus, nes praktiškai visą programą, su kuria atėjau, ką buvau planavęs, jau pavyko įgyvendinti, atlikta ir daug papildomų, naujų dalykų. Tai buvo ne vieno mano, kaip mero, programa, ne vienas aš ją įgyvendinau, visa valdančioji koalicija dirbo kartu – mes gerai sutariame su savo politiniais partneriais, sudėliojome bendrą programą iš to, ką visi buvome planavę padaryti.

Gal man buvo lengviau ir paprasčiau todėl, kad, prieš kandidatuodamas į merus, ilgai dirbau savivaldoje, su penkiais merais dirbau, todėl gerai žinojau visą virtuvę, kaip kas vyksta. Kur kas sunkiau sekasi savivaldos naujokams, nes ne viskas vyksta taip greitai, kaip norėtųsi – daug biurokratizmo, teisinių reikalavimų, o tai užima daug laiko.

Ar kandidatuosite į Rokiškio merus dar vienai kadencijai?

– Jaučiu žmonių palaikymą ir esu dėl to labai dėkingas. Vis dažniau išgirstu šį klausimą, vadinasi, žmonėms aktualu, įdomu, todėl sakau taip.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
14 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rokiškietė
Rokiškietė
2022 25 kovo 8:47

Puikus meras, gali su pavydu žiurėti daugelis savivaldybių.Nelyginkime su nepalyginamais buvusiais merais. Didžiulės sėkmės ir stiprios sveikatos Jums darbų sukuryje. Balsavau ir balsuosiu tik už Jus.

Jonas
Jonas
2022 24 kovo 7:19

Kodėl nepamynėta kaip buvo ir yra skyriami jums lojalūs vadovai į savivaldybės įmones , nors ir nusikaltėliai, kaip naikinamos įstaigos , kaip iškoneveikti jums neitikę žmonės , nepritariantys jūsų nuomonei?? Nebalsavau ir nebalsuosiu už jus. Manau tiek taryboje, tiek į mero postą reikia naujų vėjų

Lauryta
Lauryta
2022 24 kovo 6:37

Dar būtina “šaligatvį” palei “Romuvos” stadiono tvorą sutvarkyti,jo galima sakyti net nebėra,tik nuotrupos.Baisiai atrodo,koja galima išsisukti

Paskutinį kartą redagavo 1 Metai Prieš Lauryta
Siaures rytai
Siaures rytai
2022 23 kovo 22:01

Smagu, kad tiek geru darbu padaryta rajone. Tikrai matosi pokyciai i teigiama puse

politikos apžvalgininkas
2022 24 kovo 22:38
Atsakinėti į  Siaures rytai

Aišku,ankstesni merai daugelis padarė žymiai daugiau ir ryškesnių darbų,visokie paremontavimai vyksta pastoviai,kitaip ir negalėtų būti.

raimis
raimis
2022 23 kovo 21:45

Tai bent, kur aš gyvenu? Gal jau rojuje.

TTT KK
TTT KK
2022 23 kovo 21:29

Žinodama savivaldos “virtuvę”, pritariu mero teiginiams 🤝

fas
fas
2022 23 kovo 20:51

Ar nesvarbiau ŠIUO METU įkurti žmonių,, prieglaudas ”, o ne gyvūnų , kuriais gali pasirūpinti patys jų šeimininkai, užuot išmetę į gatvę.
Gydytojų trūksta visoje Lietuvoje ir didmiesčiuose, ir mažesniuose miestuose . Visi, ir net ,, ne žopos ” rajonai skiria nemažus pinigus gydytojams butų,ar namų įsigijimui.
Kiek moterų gali ir nori dirbti policijoje meras nenurodinėja , nes ne jo reikalas.
Įdomu kiek Rokiškyje yra aukštos kvalifikacijos ir kokių sričių specialistų , kurie galėtų dirbti tose,, pritrauktose” įmonėse ir nereikėtų jų atgabenti iš svetur.

Obelis
Obelis
2022 24 kovo 13:07
Atsakinėti į  fas

Gudruti, teisybės nepaneigsi, kad ir kaip besistengtum.

Valdas
Valdas
2022 23 kovo 19:41

Rinkimų programėlė šeimų klausimo nebuvo, tačiau ataskaitoje jo nėra , nors šiame bare daug nuveikta pačio mero. Gal papildys? Laikraščiai net rašė. Gal priminti?

Vieningas
Vieningas
2022 23 kovo 19:14

Nu aš tai palaikiau ir palaikysiu. Daug ką žadėjo – padarė, kai ko ir nepadarė. Aš manau per 4 metus kalnų nenuversi, bet po truputį – su gera komanda judama į priekį. Visose srityse prie ko nors prisiliesta ir į gerąją pusę. Ramiai, gražiai, tvarkingai. Kaip sakunt – su naravu. Sėkmės ir palaikysim toliau!

Gaila bet
Gaila bet
2022 23 kovo 16:24

Balsavau už Jus, nes žadėjote įkurti gyvūnų prieglaudą. Deja, bet apart gyrimosi facebooke nieko nepadarėte šiuo klausimu. Kiek žinau, projektas teiktas patyrė fiasko, nes pas jus ten daug besireklamuojančių, o dirbt nėra kam. Kiti darbai paminėti, tai tik kitų valdžių darbų tęstinumas, deja. Nebebalsuosiu už Jus.

Obelis
Obelis
2022 23 kovo 14:44

Matyt rajonui visiška žopa, jeigu gydytojams duoda 18 000 ir tik du tepritrauke į rajoną.
Policija tai aplamai patyliu – jau greitai daugiau kaip pusė pareigūnų bus moterys. Bet čia turbūt visoje Lietuvoje taip.
Tas 1000 eurų valymo įrenginiams grynas problemos perkėlimas ant žmonių pečių.
Pabaigti nugriauti griuvėsius irgi nekažin koks žygdarbis. Va kad pritrauktumete kokią įmonę su keletu šimtų darbo vietų tai būtų žygdarbis.

Raudona
Raudona
2022 23 kovo 20:32
Atsakinėti į  Obelis

Puikus planas su gydytojų pritraukimu. Svarbu, kad jis jau ir veikia!
Obelis pabandytumėt nugriauti daugiabutį kur butai priklausė kelioms dešimtims piliečių. Pažiūrėtume koks būtumėt didvyris.

Rekomenduojami video: