blank
A. Stanio nuotr.

Nors užsiregistravo kiek daugiau nei dvidešimt dalyvių, dėl tam tikrų priežasčių keli atkrito ir varžytis liko lygiai dvidešimt. Dėl galimybės vadintis greičiausiu Rokiškio vairuotoju rungėsi įvairaus amžiaus rokiškėnai.

„Lenktynių zonos“ patalpose besivaržiusieji išbandė virtualų simuliatorių bei žaidimus „DIRT rally 2.0“ ir „Assetto Corsa“. Pirmajame važiuota Amerikos ralio trasoje priekiu varomu R2 klasės „Opel Adam“ automobiliu, antrajame varžytasi Kaune esančioje „Nemuno žiedo“ trasoje „Lotus Exige“ automobiliu. Per 45 min. turnyro dalyviai turėjo suspėti pasiekti geriausią laiką abiejuose žaidimuose, skirstyti laiką jie galėjo kaip tik norėjo. Turnyro nugalėtojo titului laimėti reikėjo „įvažiuoti“ į greičiausią bendrą laiką, t. y. sumuojamas žiedo ir ralio trasų geriausias laikas ir apskaičiuojamas bendras.

Dar treniruočių metu geriausius laikus žiedo trasoje demonstravo Gražvydas Strazdauskas, Darius Bulovas ir Gvidas Bajorūnas. Ralio trasoje pirmuosius geriausius laikus fiksavo tikri ralio dalyviai Petras Šiaučiūnas ir Marius Žiukelis, trečias geriausias laikas priklausė Dominykui Mikalajūnui.

Prasidėjus pagrindinėms ralio kovoms, situacija pasikeitė. Jau pirmąją dieną buvo gerinami abiejų trasų rekordai, o lyderių trejetukas keitėsi. Pirmadienį, pabaigus paskutinius važiavimus, paaiškėjo greičiausi Rokiškio vairuotojai. Pirmąją vietą ir greičiausio rokiškėno vardą iškovojo G. Strazdauskas. Jo bendras abiejų trasų laikas – 5:13:526 min. Antroji vieta atiteko D. Mikalajūnui (5:13:722), trečioji – Andrejui Chochlenkinui (5:14:596).

Taigi pirmąsias tris vietas skyrė vos daugiau nei sekundė. TOP 5 dalyviai „sutilpo“ vos į trijų sekundžių skirtumą. Prizininkai apdovanoti ne tik taurėmis ir medaliais, bet ir rėmėjų prizais.

Nebuvo pamiršti ir greičiausią laiką pasiekę sportininkai. Žiedo trasos greičiausią laiką fiksavo ketvirtoje vietoje likęs Vytenis Valikonis (1:18:107), o ralio trasos – trečiosios vietos laimėtojas A. Chochlenkinas (3:51:502). Jie taip pat apdovanoti rėmėjų prizais.

blank

blankTikrai ginsiu šį vardą

Greičiausio rokiškėno vardą iškovojęs Gražvydas Strazdauskas džiaugiasi pergale, nors tikina, kad iki pat paskutinės minutės dėl jos nebuvo tikras.

„Numatyti, kaip seksis, buvo labai sunku. Susirinko stiprūs dalyviai, konkurencija buvo didelė ir kiekviena maža klaida galėjo viską nulemti, tai kėlė įvairių emocijų. Visų varžybų metu tikėjau savo jėgomis, buvau pasiryžęs važiuoti kuo geriau. Negalėjau patikėti, jog pasiekiau tokį laiką ir gerokai aplenkiau artimiausią varžovą. Tiesa, nebuvau užtikrintas, ar rezultato užteks pergalei, galbūt kai kur reikėjo važiuoti agresyviau, nes dar buvo likę daug stiprių varžovų. Didžiausią įtaką pergalei padarė treniruotės simuliatoriumi bei reali patirtis kroso varžybose. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti greičiausio  rokiškėno vardą ir, jei tik bus turnyrų, tikrai ginsiu šį titulą. Manau, kitame turnyre konkurencija bus dar didesnė“, – pasakoja G. Strazdauskas.

Greičiausio rokiškėno nuomone, simuliatorius – puiki priemonė tapti greitesniam realiose varžybose.

„Šiuolaikinės technologijos leidžia gana tiksliai atkurti realybę, simuliatorius yra puiki treniruotė ir refleksų lavinimas, kurį gali išbandyti visi. Simuliatoriumi išmoksti važiuoti žiūrėdamas į ekraną, tai gera ir pigi priemonė norint tapti greitesniu lenktynininku realiame pasaulyje, išbandyti autosportą. Simuliatoriumi važiuoti kur kas lengviau, juk nesi veikiamas apkrovų, nėra baimės sudaužyti automobilį ar paprasčiausiai nebaigti lenktynių dėl techninio gedimo. Man labai patiko, nes vairuoji ir jauti, kaip vairo pasukimai tampa sunkesni ar lengvesni, kiekviena mašina valdoma skirtingai, o tai leidžia daugiau pasipraktikuoti. Rekomenduoju visiems išbandyti stimuliatorių ir savo jėgas“, – tikina G. Strazdauskas.

blankLiaudiškai sakant, „užkabino“

Dominykas Mikalajūnas, antrosios vietos laimėtojas, pripažįsta nesitikėjęs tokio gero rezultato.

„Nesitikėjau, nes žinojau, kad dalyvauja nemažai automobilių sporto mėgėjų, profesionalių sportininkų. Iki turnyro nė karto nebuvau bandęs tokio tipo simuliatoriaus. Vos pabandęs supratau, kad apsilankysiu čia dažniau, liaudiškai sakant, „užkabino“. Simuliatorius puiki galimybė tobulinti sportinio vairavimo principus, mokytis važiuoti dideliu greičiu išvairuoti posūkius ir t. t. Žinoma, tai neatstos realaus vairavimo, bet įgūdžių įgausi. Svarbiausia – tai saugu.

Prieš prasidedant turnyrui, kai rasdavau laiko, vis vykdavau treniruotis. Tai turbūt ir padėjo pasiekti aukštų rezultatų. Visgi nemanau, kad tai buvo pagrindinis faktorius, nes į priekį įsiveržiau tik paskutiniu važiavimu. Taigi, galima sakyti, nusišypsojo sėkmė.

Nežinau, kaip rimtai į tai žiūrėjo patyrę sportininkai ir kaip jie stengėsi, bet juos aplenkti –geras jausmas. Aišku, ne virtualioje aplinkoje jausmas turbūt būtų geresnis, bet pradžiai pakaks ir to“, – juokiasi D. Mikalajūnas.

Pašnekovas užsimena jau laukiantis kito turnyro.

blankNesitikėjau prizinės vietos

Trečiąją vietą iškovojęs Andrejus Chochlenkinas džiaugėsi pasiektu rezultatu.

„Tikrai nesitikėjau iškovoti trečiąją vietą, žinojau, kokie stiprūs konkurentai. Norėjau patekti bent į TOP 15. Džiugu, kad pavyko aplenkti daugelį. Bene labiausiai prie pergalės prisidėjo noras aplenkti brolį Sergejų. Simuliatorius patiko, čia išmoktų dalykų galima pritaikyti realiame gyvenime“, – tikina A. Chochlenkinas ir priduria dalyvausiantis ir kitame turnyre.

Techninis sportas Rokiškiui nėra svetimas

„Lenktynių zonos“ savininkas Povilas Čaikauskas džiaugėsi turnyro įnirtingomis kovomis.

„Kovos buvo tikrai įnirtingos, neslėpsiu, prieš turnyrą tokios konkurencijos nesitikėjau. Rokiškėnai įrodė, kad techninis sportas jiems nėra svetimas ir lenktynėse, ypač žvyrkeliu, dauguma jaučiasi it žuvys vandenyje. Įsimintiniausia turnyro dalis – kova tarp TOP5, kai sekundė vijo sekundę, o važiavimui skirtos 45 min. tiesiog tirpo kiekvienam besivaržančiam. Rezultatai rodo, kad viena klaida galėjo kainuoti viską. Visas penketukas nustebino, jei reikėtų išskirti vieną – būtų sunku. Galbūt Andrejaus Chochlenkino ralio laikas. Dabar visi atėję turės į ką lygiuotis, nes kol kas niekam nepavyksta pagerinti rekordo. Visų norinčiųjų pabandyti pagerinti turnyro laikus lauksime „Lenktynių zonoje“. Ateityje, net neabejojame, pakviesime į dar ne vieną turnyrą, nes dalyvių atsiliepimai tik patys geriausi. Tikimės, kad dar daugiau žmonių susidomės šiuo tikrai azartišku užsiėmimu“, – džiaugiasi P. Čaikauskas.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Haroldas
Haroldas
2022 9 kovo 6:21

Dziugu, kad atsiranda tokiu iniciatyvu mieste ir gali isgirsti ne vien tik apie tai, kas siuo metu dedasi pasaulyje. Aciu!