blank
Rokiškio rajono viešosiose erdvėse akį traukiantys gėlynai. I. Trumpaitės nuotr.

– Kokie augalai vyrauja Rokiškio miesto viešosiose erdvėse?

– Vyrauja daugiamečiai augalai: smilginiai, katžolės, šalavijai, hortenzijos, bijūnai, ežiuolės, rožės, snapučiai, pentiniai, viendienės, kemerai, arunkai, astilbės, saulainės, raudoklės, svogūniniai augalai (narcizai, tulpės, dekoratyviniai česnakai, lelijos).

– Gal vyrauja kokios augalų mados ir Rokiškis nuo jų neatsilieka?

– Viena pagrindinių džiuginančių tendencijų, tai – daugiamečių gėlynų gausėjimas ir vis didesnis nereiklių gėlynų vertinimas Lietuvoje. Rokiškyje to ir siekiame, kad gėlynai atrodytų gražiai, bet būtų nereiklūs priežiūrai. Natūralistiniai gėlynai kuriami siekiant, kad ilgainiui jie taps savarankiškomis mini ekosistemomis ir žmogaus priežiūros reikalaus minimaliai.

– Kokių spalvų mieste norėjosi? Ar lengva buvo jas derinti?

– Rokiškio miesto gėlynuose daug spalvų, o jų derinimas vyksta atskirai kiekvienam gėlynui. Tam, kad gėlynas atrodytų harmoningas ir išbaigtas, spalvos turi būti subtiliai suderintos. Kai kuriuose gėlynuose renkamės vieną akcentinę spalvą ir atspalvius, nuo jos nedaug nutolusius. Pvz., jeigu gėlyne dominuos žiedai nuo alyvinių iki violetinių spalvų, jis atrodys nuostabiai nepaisant to, kad gėlės yra skirtingų veislių, formų ir aukščių.

– Mieste nemažai smilginių augalų. Kodėl pasirinkti būtent jie?

– Auginant smilginius augalus labai malonu jausti sezonų kaitą: stebėti, kai jie tik bunda pavasarį, kaip auga žalių lapelių kupstai, rudenėjant puošiasi šluotelėmis ir mainosi įvairiomis spalvomis, dauguma dekoratyvūs lieka ir žiemą – apšerkšniję ar su sniego kepurėmis. Smilginiai augalai savo žavesiu, skaidrumu ir lengvumu sujungia skirtingas struktūras ir tekstūras gėlyne. O kur dar smilginių augalų puošmena šluotelės: plačios, siauros, purios, vertikalios, išsvirusios, taip pat jų spalvų įvairovė. Jie sušvelnina kontrastingas žiedų spalvas ir ypač gražiai atrodo greta plačialapių ir stambiažiedžių gėlių.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments