Justas Kačerauskas. 15 min. nuotr.

Apie ką gi tie straipsniai?

Kaip buvo ieškota tų už ES lėšas sukurptų parkų, atskira istorija. Priminsime, kad jie buvo sukurti žmonėms. Su visa infrastruktūra, tualetais, kurių niekas nenaudoja, tačiau taip „užslaptinti“, kad norint surasti neužteko pasikliauti vietinių gyventojų nurodymais ar intuicija, bet ir pasitelkti vos ne malūnsparnius. Tam, kad perskrost nuo viso to tariamo gėrio žmones skiriančius barjerus – brūzgynus.

„15 min“, „Delfi“, Žinių radijas… o čia regioninė spauda. Keistas jausmas. Išgirdome tiek daug kritikos rašantiesiems ( ją renginio pradžioje išsakė vertinimo komisijos narys Ginas Dabašinskas – aut. past.). Ačiū už argumentuotą kritiką, ne tokią, kuri sutinkama komentaruose. Esu optimistas, tačiau išgirdęs apie laimėjimą nepatikėjau. Bet šiandien štai stoviu čia, ir visa tai – tikra. Mano gyvenime – daug pokyčių, tačiau supratau, kad noriu likti žiniasklaidoje. O šis įvertinimas – mažas ir kartu didelis žingsnis į priekį, motyvacija dar geriau dirbti“, – taip atsiimdamas apdovanojimą sakė J. Kačerauskas. O susirinkusieji – Lietuvos žiniasklaidos „grietinėlė“ – iš salės garsiai domėjosi, „apie ką buvo tavo straipsniai?“.

Diskusijos turėtų būti viešos. Ar ES lėšos panaudojamos efektyviai?

„ES investicijos mūsų šalyje nėra nauja, tačiau dažnai į projektus investuojami pinigai vis dar vadinami ES parama. Lietuva jau seniai nėra paramos gavėja, todėl privalome profesionaliai ir atvirai kalbėti apie būtent investicijų efektą mūsų visų ateičiai“, – sakė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

„Lietuvos gyventojai priklauso auksiniam pasaulio milijardui, taigi gyvename nepalyginti geriau nei kiti pasaulio gyventojai. Dėl ES investicijų  vejamės turtingiausias Vakarų Europos valstybes. Su ES bendradarbiaujame jau 14 metų ir per šį laiką į mūsų šalį buvo investuota daugiau nei 15 milijardų eurų. Lietuva yra laikoma proveržio šalimi, vienu sėkmingiausių ES pavyzdžių. Šio  konkurso tikslas – skatinti žurnalistus, tinklaraštininkus įsitraukti į ES struktūrinių fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius. Iš žurnalistų darbų tikimasi ir viešų diskusijų apie planuojamus ar jau vykdomus projektus, jų eigą ir naudą regionui, bendruomenei ar gyventojui“, – sakė finansų viceministrė Loreta Maskaliovienė.

Dešimt laureatų

Finansų ministerijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos antrus metus rengiamame konkurse „Europos Sąjungos investicijų efektyvumas Lietuvos ekonomikai ir visuomenei“ šiemet varžėsi per šimtą įvairių spaudos, radijo, televizijos darbų ir interneto portaluose skelbtų rašinių. Piniginiais 1000 eurų prizais, diplomais bei autorinėmis skulptūromis apdovanoti dešimt laureatų.

Pretendentus į premijas vertino solidi dešimties žiniasklaidos ekspertų komisija, vadovaujama Ryto Staselio. Joje dirbo Aurelija Arlauskienė, Vilija Butkuvienė, Ginas Dabašinskas, Brigita Sabaliauskaitė, Jolanta Mažylė, Virginija Motiejūnienė, Aistė Žilinskienė, Jonas Staselis ir Audronė Filmanavičienė. Anot G. Dabašinsko, geriausieji išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas. Konkurso nominacijos ir laureatai: Metų interviu autorė – Lina Mustafinaitė („Delfi“), Metų straipsnio autorius – Ernestas Naprys (15min.lt), Metų radijo laidos autorius – Aurimas Perednis (Žinių radijas), Metų temos autorius – Edgaras Savickas („Delfi“), Metų žurnalistai – Ernestas Naprys ir Birutė Davidonytė (15min.lt), Metų komentaro autorius – Arūnas Milašius („Delfi“), Metų redakcija ir redaktorius – Raimundas Celencevičius (15min.lt), Specialioji komisijos nominacija – Lauryna Vireliūnaitė (15min.lt) ir Justas Kačerauskas („Gimtasis Rokiškis“).

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mldc Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Mldc
Mldc

Mldc.Reikia knistis po nešvarius reikaliukus.