Pandėlio pradinės mokyklos archyvo nuotr.
Pandėlio pradinės mokyklos archyvo nuotr.

 

Kurį laiką su sovietmečiu ir mokinių niveliavimu sietos mokyklinės uniformos grįžta: iš penkiolikos mūsų rajono bendrojo lavinimo mokyklų jų dėvėjimo tvarką yra patvirtinusios septynios. Uniformų neturinčių mokyklų atstovai susiduria su paradoksu: uniforma, galinti paslėpti moksleivių socialinę atskirtį, daliai šeimų yra per brangus malonumas.

Aprangos taisykles turi visos miesto mokyklos

25–30 Eur už mokyklinės uniformos megztuką/švarkelį ir maždaug 30 Eur už uniforminį sarafaną mergaitei – tokios papildomos išlaidos artėjant naujiems mokslo metams užgula tėvų pečius. Uniformų dėvėjimo taisykles yra patvirtinusios visos Rokiškio miesto mokyklos: apsirengę tamsiai mėlynos spalvos švarkeliais ir klostuotais tos pačios spalvos sarafanais į pamokas kulniuoja mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai, panaši uniforma (megztukas, sarafanas/sijonas) dėvima ir Juozo Tūbelio progimnazijos moksleivių. Tamsiai žalios spalvos megztukai ir languoti sarafanai prieš keletą metų privalomi tapo Senamiesčio progimnazijos moksleiviams.

Gausiausia moksleivių Juozo Tumo–Vaižganto gimnazija yra pasirinkusi liberalesnį variantą – juodos spalvos švarkelį. Konkretų gaminį kiekviena šeima renkasi pagal finansines galimybes.

Daugiau šeštadienio “Gimtajame…”

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments