J. Kačerausko nuotr.

Pirmieji įspūdžiai

Nuo Rokiškio iki Latvijos sienos važiuojant Panevėžio-Daugpilio keliu – apie 30 km. Pravažiavę Obelius, galima sakyti, visiškai tuščiu keliu netrukus pasiekėme ir kaimynus bei pasienyje įsikūrusį Subatės miestuką. Pačiame centre – mini TOP parduotuvėlė. Pasižvalgėme, nieko ypatingo, visko yra, ko būtiniausiai reikia, juk ne deficito laikai. Pasmalsavome alkoholio skyriuje – Latvijoje, kitaip nei pas mus, alkoholio prekybos laikas neribojamas ir jo nusipirkti galima jau nuo 8 val., vos atidarius parduotuvę. Tuščia – nė vieno pirkėjo. Nei latviai, nei netoliese gyvenantys lietuviai neskuba svaigintis nuo ryto, kaip nuogąstavo mūsų valdžia. Alkoholio kainos – panašios, stiprieji gėrimai tikrai ne pigesni, o štai alus, žinovai sako, pigesnis, bet nedaug. Pavyzdžiui, latviško „Gaišais“ alaus pinta kainuoja 57 centus, „Cesu“ – 63 centus, vėliau pastarojo matėme ir už 80 centų. Baltojo vyno galima buvo nusipirkti už akcinę kainą – 2,89 Eur.

Kitų prekių kainos – panašios kaip ir Lietuvoje, kai kas keliais centais brangiau, kai kas, kam taikomos akcijos, – pigiau. Pavyzdžiui, latviškų bulvių kilogramas – 25 centai, burokų – 55 centai, kiaulienos kumpis – 3,29 Eur, vištų šlaunelės – 3,59 Eur, šprotų indelis – 1,79 Eur, 0,9 l pieno – 65 centai, dešimt kiaušinių – 1,24 Eur.

Panašus vaizdas ir didesnėje Ilūkstėje, primenančioje mūsų Pandėlį. Tik čia jau veikia didesnė TOP parduotuvė, produktų pasirinkimas – irgi didesnis, bet gėrimų skyriuje pirkėjų taip pat nematėme.

O štai spalvingas ir gerai įrengtas vaikų žaidimų aikšteles abiejuose kur kas už Rokiškį mažesniuose kaimynų miesteliuose iš karto pastebėjome. Nors mažųjų jose – nė kvapo, gal todėl, kad diena buvo apniukusi ir nuolat drėbė šlapdriba, o gal todėl, kad čia lankėmės ankstokai ryte. Vis dėlto pavydu pasidarė, kad net mažų kaimyninių miestelių vaikams yra kur saugiau pasiausti.

Smalsumo vedami užsukome ir į gėlių parduotuvę – latviai garsėja augalais ir gėlėmis, todėl norėjome palyginti jų siūlomas puokštes ir kompozicijas. Čia laukė staigmena – parduotuvėje buvo išrikiuotos tik dirbtinių gėlių puokštės, vainikai, krepšeliai. Ir, mūsų akimis žiūrint, labai neskoningos.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2018 4 vasario 17:55

Vasario 7 lauksiu pranešimo apie konkurso į Juodupės gimnazijos direktoriaus vietą rezultatus.

Rekomenduojami video: