J. Kačerausko nuotr.

Domėjosi jie viskuo: kaip atsiranda laikraštis, kaip jis „atsiduria ant popieriaus“, kas jį „parašo“, kas „sudėlioja“ ir „perkelia“ į internetą, kaip „pagaminti“ nuotrauką?.. Į visus klausimus mes, redakcijos darbuotojai, vos spėjome atsakinėti.

Klausėme ir patys: tiesa, kada laikraščio gimtadienis, nežinojo nė vienas, tačiau po pažinties su „Gimtuoju…“ šią datą įsiminė, nes laikraščio gimtadienis švenčiamas tą patį mėnesį kaip ir jų bendraklasės Austėjos – rugsėjį. Paklausti, ar ketvirtokai mėgsta skaityti, dauguma linktelėjo galvas, tai mus džiugina – nauja skaitytojų karta nesuka akių nuo spausdinto žodžio. O ir matematikai jie, matyti, neblogi, nes vos sužinoję laikraščio įkūrimo datą tuoj pat tiksliai suskaičiavo, kiekgi „Gimtajam…“ metų.

Dar bandėme vartyti pirmųjų numerių archyvą – anuomet laikraštis spausdintas ant kone peršviečiamo popieriaus ir neturėjęs nė vienos fotografijos, nes jai pagaminti prireikdavę kone savaitės. Sunku įsivaizduoti, bet įdomu žinoti. Kaip, beje, ir tai, kaip atrodęs laikraštis tuomet, kai Pandėlio ketvirtokai išvydo pasaulį…

Gyvoji pamoka R. Vaičėnienės auklėtiniams, tikimės, nenuėjo veltui, o mes, redakcijos darbuotojai, džiaugiamės, kad moksleiviai yra skatinami domėtis ir tuo, kas vyksta už mokyklos ribų.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie