Redakcijos archyvo nuotr.

Šviesos diena

Šviesos dienos renginiai prasidės Rokiškio krašto muziejuje 17 val. Muzikos ir teatro akademijos studentų klasikinės muzikos koncertu „Late Junctions: netikėta autentiškų garso derinių ir žanrų jungtis“.

„Kontratenoras ir kanklės, barokas ir minimalizmas – netikėtų, užburiančių jungčių kupina koncertinė programa. Jos kūrėjai ir atlikėjai – aukštus profesionalumo standartus išsikėlęs dešimties vokalistų ansamblis bei kanklininkių trio: visi jie dar studijuoja akademijoje arba visai neseniai ją baigė“, – sakė renginių koordinatorė Audronė Telšinskienė. Vienas iš projekto idėjinių lyderių – kontratenoras Vaidas Bartušas, besigilinantis į baroko ir šiuolaikinės sakralinės muzikos atlikimo subtilybes. Taip pat ansamblyje dainuoja tokią pat atlikimo estetiką išpažįstantys trys sopranai – Ieva Skorubskaitė, Viltė Gineitytė ir Viktorija Šedbaraitė, trys mecosopranai – Kristina Jurevičiūtė, Milda Zapolskaitė ir Ingrida Alonderė, du baritonai – Danielis Monteagudo Garcia ir Tomas Kreimeris bei bosas Jevgenijus Kovalčukas. Kanklininkių trio: Lina Žilinskaitė, Ramunė Balčiūnaitė ir Anė Lažauninkaitė.

„Late Junctions“ programą sudaro keleto epochų muzika, jungiama panašios skambesio estetikos. „Ją galima įvardyti ir kaip modernaus sakralumo muzikoje pavyzdį. Netikėtų darinių jungčiai programos kūrėjus inspiravo populiari britų radijo stoties BBC 3 laida „Late Junction“, siūlanti klausytojams unikalią klausymosi patirtį, kai viduramžių baladės skamba greta XXI a. elektroninės muzikos, o alternatyvus džiazas maišomas su folkloru. Netikėti deriniai atveria kitokius muzikos klausymosi kontekstus. Atliepdama garsiosios BBC 3 programos kuriamą klausymo tradiciją, Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į koncertą „Late Junctions“ paklausyti netikėtų, autentiškų garso derinių ir žanrų jungčių“, – sakė A. Telšinskienė.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

kasyba

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie