Akušerė Loreta Sakalauskienė sako pastebinti atsakingos tėvystės tendenciją. R. Keliuotytės nuotr.

– Tai kokios tos gimdymo tendencijos ir mados?

Laimė, šiuo metu grįžtama prie kuo natūralesnio gimdymo. Juk gamta viską labai protingai sudėliojo ir natūralus gimdymo procesas, į kurį kuo mažiau kišamasi, kuo mažiau jam taikoma įvairių intervencijų, yra pats teisingiausias ir palankiausias tiek moters, tiek kūdikio sveikatai. Visos intervencijos (aš nekalbu apie atvejus, kai jos būtinos) vienaip ar kitaip mamai ir kūdikiui kenkia.

– O kokių jų būta?

Tarkime, buvo paplitęs požiūris, kad moteris neturi kentėti gimdymo skausmų ir nepatogumų, kai šiuolaikinė medicina taip toli pažengusi, yra įvairių nuskausminamųjų ir būdų išvengti to skausmo, ilgo gimdymo proceso. Taigi buvo metas, kai moterys netgi rinkdavosi Cezario pjūvį – atrodė, op, ir vaikutis išimtas, nei ilgai kentėti, nei vargintis. Arba gimdymas su nuskausminamaisiais. Kai kuriais atvejais jie būtini, bet tikrai ne visuomet.

– Nuskausminamieji – kas čia blogo?

Būna atvejų, kai jie neišvengiami, bet neprobleminį gimdymą jie iškreipia. Pvz., prailgina natūralų gimdymo procesą, vaikelio adaptacijos periodą, o moteris po to gali kentėti labai nemalonius dalykus, tokius kaip šlapimo nelaikymas ar visą gyvenimą kamuojantys galvos skausmai. Apie Cezarį net nekalbu – tai operacija su visomis gijimo pasekmėmis. Beje, dabar ji pagal moters norus neatliekama, tik tuomet, kai mediciniškai būtina.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie