Susibūrimo globėjas – kunigas Laimonas Nedveckas (kairėje). Skemų socialinės globos namų archyvo nuotr.

Susibūrime trečius metus iš eilės dalyvavo Skemų, Jotainių ir Strėvininkų socialinės globos namų giedotojai. Antrą kartą atvyko svečiai iš Latvijos – socialinės globos namų „Latgalė“ Memelės filialo. Pirmą kartą giedojo Ilguvos ir Visagino giedotojų grupės.

Šventę pradėjo garbiausio amžiaus Kriaunų giedotojos, atliekančios „kantičkines“ giesmes. Dalyvavo ir Dievo Apvaizdos vienuolijos seserys iš Utenos, kurios

giedojo ir šv. Mišiose. Jas aukojo šventės globėjas – Obelių, Kriaunų ir Aleksandravėlės parapijų bažnyčių kunigas Laimonas Nedveckas.

Po šventės vienuolės kartu su Skemų gyventojais meldėsi socialinės globos namų koplyčioje, o susitikimo pabaigoje pakvietė bendruomenę apsilankyti jų naujai pastatytame vienuolyne Utenoje.

Tokie susibūrimai palaiko gegužinių pamaldų (mojavos) tradiciją, skatina giedoti tradicines religines giesmes. Kadangi šventės globėjas yra kunigas L. Nedveckas, susibūrimai kol kas vyko jo aptarnaujamų parapijų bažnyčiose: pirmasis – Obelių, antrasis – Kriaunų, trečiasis – Aleksandravėlės. Kitais metais žadama giedoti kitoje vietovėje.

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nuomone0 Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Nuomone0
Nuomone0

Manau, viskas puiku, bet jeigu dar Kriaunų varpas būtų gražintas į Kriaunas. Giesmės manau skambėtų geriau. Kada varpą gražins Į Kriaunas? Gal kas žinote?