blank
R. Grigalienės nuotr.

Viskas – modernu ir nauja

Geriatrijos dienos stacionaras pacientų laukia nuo vasario 1-osios. Skyriaus patalpos – ligoninės pirmame aukšte. Jos renovuotos, apstatytos naujais baldais, aprūpintos įranga. Įrengti procedūrų, kineziterapijos, ergoterapijos, personalo kabinetai, judėjimo bei geriatrinių sindromų turintiems pacientams pritaikytos sanitarinės patalpos, poilsio erdvės, 4 palatos, kiekvienoje – po dvi lovas. Skyriuje vyresnio amžiaus žmonės galės gauti gydytojo geriatro konsultacijas, procedūras, medikamentinį gydymą, mokytis pasirūpinti savimi, kai kyla įvairių sunkumų patiems nusiprausti, naudotis buitine įranga, bendrauti su bendraamžiais.

Savikaina dvigubai didesnė

Skyriui vadovauja prieš pusę metų rajono ligoninėje darbą pradėjęs jaunas gydytojas geriatras Vidas Šavinis. Apie tai rašėme gruodžio mėnesį („Gimtasis Rokiškis“, „Vienas iš 55 šalies geriatrų darbui pasirinko Rokiškį“).

Skyriaus atidarymo metu diskutuota ir apie lauksiančius iššūkius – vis tik Valstybinė ligonių kasa už vieno paciento dieną apmoka vos 31 eurą, o tokios paslaugos savikaina – apie 60 eurų. Tikimasi, kad šie 2017 metais nustatyti įkainiai bus perskaičiuoti.

Specialistų komanda

Numatoma, kad skyrius gali tapti itin populiarus, nes visuomenė sensta. Pastebima senjorų vienišumo problema, nes siaurėja draugų, pažįstamų, artimųjų ratas. Pasak gydytojo, geriatrijos stacionaro vedėjo V. Šavinio, skyriuje specialistų komanda mokys, kaip sėkmingai senti, kad senjorai galėtų sėkmingai gyventi savo namuose, susirastų bendraminčių, draugų. Skyriuje vienu metu galės gydytis 8 pacientai. Nustatyta gydymo trukmė – 15 dienų. Baigęs gydymą skyriuje, pacientas čia vėl patekti galės ne anksčiau kaip po pusės metų, tad sveikatintis šioje jaukioje erdvėje per metus pavyks geriausiu atveju tik du kartus.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: