blank
Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Rieda į Latviją

Ekologiškai javus auginantis Tolvydas Neniškis iš Panemunio (Pandėlio sen.) sakė jau pavasarį matęs, kad šiųmetis derlius būsiąs geras. Dabar tik knieti sulaukti javapjūtės pabaigos ir įsitikinti, ar pasitvirtins šis spėjimas. Nesistebi ir didžiuliais grūdų kiekiais chemizuotuose ūkiuose, nes prie to prisideda ir palankios oro sąlygos.

Išankstinių pardavimo sutarčių ūkininkas nesudarinėjo, nes ekologinis ūkis šiek tiek rizikingas – sunku numatyti, kiek prikulsi. Dėl to dabar dairosi supirkėjų, galinčių mokėti didesnėmis kainomis. Skubėti nėra kur, nes turi galimybių iškultą derlių laikyti savose saugyklose. Būtent todėl tik rugpjūčio 22 d. į perdirbimo fabriką Latvijoje parduoti išvežtos pirmosios tonos avižų.

„Iškart nuvykęs, paskambino vairuotojas. Jis eilėje buvo 67-as. Pusantros valandos laukė, kol paims mėginį, po to – didelės spūstys prie išpylimo“, – apie srautus kalbėjo T. Neniškis. Kvietrugiai keliaus į Rygos uostą, nes juos pasiūlė perpardavėjams.

Kviečiai gerai užderėjo, nuogąstaujama dėl pupų

Nearimine žemdirbyste užsiimantis Jonas Venslovas iš Kalvių kaimo (Kamajų sen.) taip įvertino šį sezoną: „Įdomūs metai.“ Iš vieno hektaro byrėjo iki 4 tonų kviečių. Jų pjūtis baigta prieš dvi savaites. Parduota 600 tonų, o likusi dalis laikoma saugyklose.  Pasak jo, derliumi nesiskundžia ir bendraminčiai, beriantys į laukus nedidelius kiekius trąšų. Dar laukia grikių ir pupų derliaus nuėmimas. Koks jis bus, nesiryžtama prognozuoti. J. Venslovas mano, kad kiek menkesnis gali būti pupų derlius, nes jas apgadino kruša ir sausra.

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments