Darius Inčiūra pirmąkart viešai parodė „iš visokio laužo“ sukonstruotą transporto priemonę. V. Bičiūnaitės nuotr.

Svarbiausia,  kad baigėsi karas

Susirinko kviestų ir nekviestų, tik apie šventę girdėjusių žmonių. Kai kurie atėjo nešini raudonomis tulpėmis ar vaišėmis. Jie pernelyg nesureikšmino šios datos ir sakė, kad svarbiau pasižvalgyti ir pabūti kartu.

Šventės pradžią paskelbė kiemo šeimininkas, užvesdamas galingą, 1967  m. pagamintą „staliniecą“ (T 100), čia stovintį nuo  2004 m. Buvo visko: istorinis diktoriaus balso įrašas, skelbiantis apie Antrojo pasaulinio karo pabaigą, imituoti sprogimų garsai, prie mikrofono liejosi akordeono muzika bei gerai žinomos lietuviškos ir rusiškos dainos, buvo skaitoma ištrauka iš Viktoro Suvorovo knygos, pasakojančios apie karą.  „Svarbiausia,  kad baigėsi karas. Kas ką laimėjo, tegu sprendžia istorikai“, – per mikrofoną skelbė šventę vedęs vyras.

Visi buvo vaišinami sumuštiniais, sočia sriuba ir perlinių kruopų koše, pagardinta dešra ir lašinukais. Kai kurie kieme užsibuvo iki pavakarių.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RaimondasZmogus Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Raimondas01

Pritariu, kad pasaulis II pasaulinio karo pabaigą švenčia gegužės 8 d. O šiame šventime prasiskverbia rusiška smarvė. Išsiilgę sovietmečio

Zmogus
Zmogus

Visur visi svencia geguzes 8 diena sia svente. Tik rusijoj 9diena tai svenciama norint atsvesti didijj tevynes kara. Galetu pradet baust tokius sventejus Lietuvoi geguzes 9d. Putin xuilo.