J. Kačerausko nuotr.

Jau ateinančią naktį Lietuvą pasieks trumpo lietaus debesys, nakties metu palynos dar tik vietomis, o dieną sulauksime trumpalaikių negausių palynojimų jau daugelyje rajonų, LRT Radijui sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Be to, stiprės ir vėjas, jis pasisuks iš pietvakarių, vakarų. Ryto valandomis taps gūsingas, o ketvirtadienio dieną daugelyje rajonų galima sulaukti pavojingų 15-20 m/s greičio gūsių. Su šiais lietaus debesimis atkeliaus ir vėsesnė oro masė. Naktis, pasak sinoptikės, bus kiek šiltesnė dėl debesų gausos, temperatūra pasiskirstys nuo 4 iki 9 laipsnių šilumos, o dieną oras tešils iki 9-14 laipsnių šilumos.

Penktadienį taip pat per Lietuvą slinks debesų juosta su krituliais, daugiausia lis. Vėjas jau bus kiek silpnesnis, tačiau vietomis dar galima bus sulaukti gūsių iki 15 m/s, tačiau palyginti su ketvirtadieniu, jis tikrai bus ramesnis. Naktis bus kiek gaivesnė, temperatūra pasiskirstys nuo 1 iki 6 laipsnių šilumos, tačiau šalnų tikimybė išliks mažesnė dėl to, kad daugelyje rajonų turėtų lyti. Diena bus gaivi – nuo 8 iki 12-13 laipsnių šilumos.

Šeštadienio naktį lietūs pasirodys tik vietomis, tad šalnų pavojus didės daugelyje rajonų ir temperatūra dirvos paviršiuje gali žemėti iki 0-5 laipsnių šalčio. Oro temperatūra išliks silpnai teigiama ir pasiskirstys nuo 1 iki 5 laipsnių šilumos. Dieną daugelyje rajonų sulauksime lietaus ir jis bus gausesnis negu ketvirtadienį ir penktadienį.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie