Gimtasis Rokiškis Aktualijos Gatava programa kitiems rinkimams

Gatava programa kitiems rinkimams

218
0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis pagaliau sėdo ant karštos interviu kėdės formatu „vienas prieš vieną“ pas „Info TV“ kanalo vedėją Rasą Tapinienę.

Vyr. valstietis toliau kartojo savo populiariąsias, neblogai išmoktas mantras („per 27 metus nė viena Vyriausybė nesugebėjo to, ką sugebėjome ir sugebėsime mes“, „būti smulkiu ūkininku Lietuvoje neapsimoka“, žadėjo, kad „kovoje su alkoholiu Lietuva pavyzdžiu žengs pirma visos Europos, nepaisant dabar iš visų kampų išlendančių draudimų grimasų“, nepamiršo ir svetimus pinigus skaičiuoti mėgstančių liumpenų: „Esą ką aš galiu pasakyti tūkstančio per mėnesį neuždirbančiam mokytojui, jeigu dainininkai už vieną dainą tiek uždirba“ ir t. t.). Dar p. Karbauskis žadėjo, kad jau šiais metais bakalauro (I pakopos) studijos universitetuose taps nemokamos. Pagyvensim – pamatysim.

Galima įvairiai ginčytis, ką padarė ir ko nepadarė ankstesnės atkurtos nepriklausomos Lietuvos valdžios daugiau nei per ketvirtį amžiaus. Tačiau beveik galima būtų lažintis, ko tikrai nepadarys šios Seimo kadencijos valdančioji dauguma iki savo mandato pabaigos, jei tokio sulauks. Ji tikrai neprivers stambiųjų žemvaldžių mokėti lygius mokesčius su kitais Lietuvos piliečiais. Jie tikrai nesistengs tvariai apriboti dirbamos žemės nuosavybę iki tos 500 ha ribos, kurios reikalauja įstatymai. Ji tikrai nesistengs atsikratyti tų personažų valstybės tarnyboje, kurie padėjo, padeda ir padės įgyvendinti žemvaldžių turtinius interesus ant valstybės kūno. Jie tikrai neatšauks savo paskelbtų draudimų net jei jų kvailumas matomas plika akimi.

Šis bagažas liks ilgam, laikantis principo „vsio zakonno“ (rus. viskas teisėta) arba jo dabartinės variacijos – „įstatymai įvykdyti, o ne apeiti“. Nesvarbu, kad p. Karbauskis – toli gražu ne a. a. p. Brazauskas, jis neturi storos subinės, todėl negali tikėtis moteriškių rinkėjų simpatijos kaip „tefloninis ūkininkas“ vyras.

Tačiau net „tefloninis Brazauskas“ su savo LDDP 1996-ųjų rinkimuose į Seimą neturėjo jokių valčių po to, kai toksai koncernas EBSW su valdančiųjų protekcija prasinešė per visą šalies ekonomiką, už investicinius čekius savinęsis pramonės įmones (kas netingite, prisiminkite Kauną), po to tas įmones užstatęs nelabai įgaliems bankams (pabrėžiu – tautiniams bankams!), o pinigus prašvilpęs kas sporte, kas su mergužėlėm Kanaruose ir Margaritos saloje (Venesueloje). Po šio politiškai ekonominio uragano piliečiai liko be investicinių čekių ir pinigų, bankai – be pinigų, todėl virto ant šono it moksliškai susprogdinti, o Lietuva – beveik vien su nostalgiškais prisiminimais apie čia kažkada nuo sovietmečio veikusią pusiau padorią pramonę ir gamybą.

Rizikuoju būti nekuklus, tačiau tai, ką prikeverzojau čia III pastraipoje, visai galėtų būti ne tik populiari, bet ir konstruktyvi rinkimų programa kuriems nors rinkimams ateityje. Labiausiai, žinoma, į Seimą: visiems vienodi mokesčiai, išmokos žemės ūkiui revizuojamos taip, kad jų nereikėtų atiduoti pagal turimą dirbamos žemės plotą tiesiog. Na, ir toji 500 ha riba. Visai nereikėtų rašyti poros dešimčių programinių puslapių.

Nes šitas LŽVS mėšliuks tęsis ligi pabaigos. Ir ant gležnų kai kurių LVŽS aktyvistų, jų dabartinių viešųjų ryšių specialistų (neturėkite priešingų iliuzijų!) užaugs didelėm kuprom.

O kadangi, regis, prof. Vytauto Šliogerio išsireiškimu, lietuviai yra panašūs į lietuviškai kalbančius rusus, tai tas archetipas turi jautrų požiūrį į neteisingumą. Ne neteisėtumą ar teisėtumą, o neteisingumą, šiandien sakyčiau, kad LVŽS perspektyvos yra miglotos. Ir jas pakeisti pasikišus visuomeninį transliuotoją – nepadės. Lietuvoje vis dar pilna įvairios žiniasklaidos, socialinių tinklų personažų, kurie sugebės dar labai ilgai transliuoti kolegų Jakilaičio, Mackevičiaus klausimus ir varyti LVŽS reitingus po grindim. Valstiečiai, ar jaučiate jau, kaip keičiasi naratyvas – „Landsbergis sugriovė kolchozus“ – aiškiai į „Karbauskis ir kompanija užgrobė geriausias šalies dirbamąsias žemes“. Naudodami smulkų sukčiavimą (ties verslo riba), gąsdindami NATO, ES, Astravo AE ir grėsme, kad žemę užgrobs užsieniečiai…

Kažkur p. Karbauskis yra sakęs, kad lietuvis žemvaldys yra geresnis už kokį daną. Esą danui visai nerūpi, kokia čia aplinka, jo tėvų kapai kitoje vietoje. O jau vat lietuvys tai tik išsirioglinęs iš lovos prisimena ne savo verslą, bet Lietuvą – tėvynę. Drįstu atsakyti – dvokiantis mėšlas.

Beje, prieš beveik du dešimtmečius eldėdėpistai buvo sugalvoję, kad neblogas būdas „nuimti žiniasklaidos gazą“ – kai kuriuos redaktorius pasodinti pagal prevencinio sulaikymo įstatymą arba pasprogdinti kai kurias redakcijas.

Nepadėjo. O į LDDP frakcijos dydį Seime po 1996 m. rinkimų žiūrėti buvo apgailėtina. Dabar tik klausimas, ką pasirinks valstiečiai bei jų protai.

Rytas Staselis

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus