gandras su vaiku
Į Obelių savarankiško gyvenimo namus liepos pabaigoje ketina užsukti gandras su "lauknešėliu".

Liepos pabaigoje Obelių savarankiško gyvenimo namus aplankys gandras. Jo ryšulėlyje – meilės ir beribio patiklumo vaisius, kuriam reikia paramos: lovytės, vežimuko, sauskelnių, drabužėlių.

Būsimoji mama jau kartą gyveno Obelių savarankiško gyvenimo namuose. Išėjo iš saugaus prieglobsčio į gyvenimą, pilna vilčių sukurti šeimą ir ateitį. Į Kupiškio rajoną, pas mylimąjį, kuris tikino, kad jis norėtų vaiko, vesti.

„Šios moters likimą sekėme socialiniuose tinkluose. Žinutės buvo gražios, šviesios, ji džiaugėsi. Paklausėme, kodėl ryžosi kviesti naują gyvybę? „Jis labai norėjo“, – toks buvo lakoniškas moters atsakymas. Ir staiga – paukšt griaustinis iš giedro dangaus: į mūsų įstaigos duris pasibeldė šeštą mėnesį nėščia“, – pasakojo Obelių savarankiško gyvenimo namų vyriausioji socialinė darbuotoja Jolanta Paukštienė.

Mažylio tėčiui nuo atsakomybės, pasak J. Paukštienės, išsisukti nepavyks. „Prieš gimdymą kviesimės jį pasikalbėti. Po gimdymo, priklausomai nuo jo elgesio, spręsime, kaip elgtis toliau. Jei gražiuoju nenorės prisiimti atsakomybės už į pasaulį paleistą atžalą, rasime kitų priemonių užtikrinti vaikelio ateitį. Įskaitant DNR testą, tėvystės pripažinimą ir reikalavimą mokėti alimentus“, – aiškino pašnekovė.

Tačiau tėvelio atsakomybės bus galima reikalauti tik tuomet, kai gims mažylis. O paramos mamai reikia jau dabar: praverstų lovytė, vežimėlis, sauskelnės, drabužėliai kūdikiams, net barškučiai… Gimdymas numatomas Vilniuje, gydytojai prognozuoja, kad pasaulin beldžiasi nemažas berniukas…

„Būtume dėkingi, jeigu atsirastų norinčių pasidalinti jau išaugtais drabužėliais ir kitais mažyliui auginti būtiniausiais daiktais. Norintys prisidėti prie mažylio gerovės, skambinkite tel. (8-458) 78796, parašykite, ar atvykite adresu: Stoties g.68, Obeliai. Iš anksto dėkojame“, – rašoma kreipimęsi socialiniame tinkle.

sostinė

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie