Asociatyvi ESO nuotr.

Pasidomėjome, kaip šį atvejį mato pati ESO. Mums atsakė jos ryšių su visuomene projektų vadovė Rasa Juodkienė. Pateikiame jos atsakymą: „Atliekant tinklo rekonstrukciją, gandralizdį reikėjo perkelti į naują, specialią vietą. Tai buvo padaryta vasario 23 d. dieną.

Atkreipiu jūsų dėmesį, kad ESO kasmet į saugias vietas perkelia daugiau nei 100 gandralizdžių. Šių darbų metu ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai yra sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Tvarkydama arba perkeldama lizdus ESO prisideda prie gandrams saugesnės aplinkos kūrimo. Šie darbai intensyviausi juos išlydėjus ir laukiant sugrįžtant.

Šalindama gedimus ir suderinusi savo planus su Aplinkos apsaugos agentūra, bendrovė praėjusiais metais perkėlė arba sutvarkė 141 lizdą. Prieš tai buvusiais metais šis skaičius taip pat viršydavo šimtą. Rokiškyje atliekant tinklo rekonstrukciją šiemet bus perkelti trys lizdai. Jiems bus pastatytos saugios specialios atramos.“

Susisiekus su skaitytoja, ši sakė, jog elektros stulpo viršuje jau iškelta suvirinta konstrukcija, ant kurios gandrai galės susinešti naują lizdą. Ar jie taip ir padarys, pasidomėsime jau kovo pabaigoje.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: