blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Patarimai, kaip mažinti pakuočių

Tam, kad sumažintume išmetamų pakuočių kiekį, reikia pirkti tas pakuotes, kurios gali būti perdirbamos, į parduotuvę neštis savo daugkartinį pirkinių krepšelį ar maišelius biriems produktams sverti, naudotis daugkartinio naudojimo gertuvę, o kavai ar arbatai – daugkartinį termo puodelį, pirkti aplinką tausojančias prekes (daiktus iš perdirbtų medžiagų).

Teisingas popieriaus atliekų rūšiavimas

Į popieriaus atliekų konteinerius galima mesti popierines ir kartotines maisto produktų pakuotes, kartonines dėžes ir pakavimo popierių, laikraščius, žurnalus, knygas, balto ir spalvoto popieriaus atliekas.

Rekomenduojama mesti kreidinį, slidų, blizgų popierių, metalinių susegimo detalių pašalinti nebūtina, storus knygų viršelius rekomenduojama atskirti, beje, popierius turi būti sausas ir švarus, o popierines ir kartonines dėžutes reikėtų išlankstyti.

Negalima mesti supelijusio, drėgno popieriaus, knygų ir kartono, riebalais ir maisto likučiais užteršto popieriaus ir kartono, vienkartinių popierinių servetėlių, rankšluosčių ir tapetų.

Teisingas plastiko atliekų rūšiavimas

Į plastiko atliekų konteinerius galima mesti plastikines maisto produktų ir gėrimų pakuotes, plastikinius maišelius, plastikines pakavimui skirtas plėveles ir pakuotes, tetrapakus, buitinės chemijos, kosmetikos ir higienos produktų plastikines pakuotes bei metalines pakuotes ir kitų pakuočių metalinius elementus.

Rekomenduojama išskalauti maisto pakuotes, jeigu įmanoma, atskirti skirtingų medžiagų dalis pakuotėje (nulupti folijos dangtelį, išimti plastikinį indelį iš popierinės pakuotės), nedėti pakuočių į kitas pakuotes.

Negalima mesti plastikinių žaislų, elektronikos prietaisų, higienos reikmenų, plastikinių buities reikmenų, pakuočių su maisto likučiais.

Teisingas stiklo atliekų rūšiavimas

Į stiklo atliekų konteinerius galima mesti stiklinę gėrimų tarą, stiklines maisto pakuotes.

Jeigu sunku atpažinti, ar produktas pagamintas iš stiklo, rekomenduojama jį mesti į mišrių atliekų konteinerį, popieriaus etikečių pašalinti nereikia, metalinius stiklainių dangtelius reikia pašalinti – juos mesti į plastiko/metalo pakuočių konteinerį, rūšiuojamą tarą rekomenduojama išskalauti vandeniu.

Gamtos ateitis – mūsų rankose, todėl net mažiausi elgesio įpročių pokyčiai gali pristabdyti aplinkos taršą ir klimato kaitą.

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
xww
xww
2020 7 gruodžio 9:21

Koks cinizmas! Kasdien prispausdinami kalnai popierių įviriose kontorose, segami į segtuvus nugula į lentynas iš kur jau niekada nebus paimami ir skaitomi. Kasmet šis popierizmas didėja nesuvokiama progresija. Apie kokį gamtos išsaugojimą kalbate? Gal apsiribokite šiukšlių rūšiavimu, nes tai du skirtingi dalykai.