Redakcijos archyvo nuotr.

Likusios lėšos bus perkeltos

Gabių Rokiškio jaunuolių skatinimo programa veikia jau bene dešimt metų ir šiemet jos iždas siekė 8 tūkst. eurų. Fondo biudžetas – einamųjų metų, tačiau pabrėžtina, kad netaikoma būtinybė lėšas išleisti iki metų pabaigos. „Jeigu šiemet neatsiras daugiau besikreipiančiųjų, likusios nepanaudotos lėšos bus perkeliamos į kitų metų programos iždą“, – sakė rajono savivaldybės administracijos direktorius, minėtos programos komisijos pirmininkas Valerijus Rancevas.

Tiems, kurie nusipelnę šalies mastu

„Esmė tokia, kad iš programos lėšų remiama, kai nėra respublikinio finansavimo. Dažniausiai tai būna išvykos į tarptautines varžybas, čempionatus, olimpiadas, konkursus“, – teigė V. Rancevas. Anot jo, kreiptis paramos galima prieš pat išvykimą, pateikiant numatomų išlaidų sąmatą, arba grįžus, pateikiant išlaidų čekius. Į paramą gali pretenduoti jaunuoliai iki 25 metų. Jei jaunuoliai nepilnamečiai, kreipiasi jų tėvai.

Pasak rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Aurimo Laužadžio, apie galimybę gauti tokią paramą tėvus informuoja pačios mokyklos. Tiesa, vienas iš pagrindinių kriterijų parama gauti – jaunuolis turi būti pelnęs bent vieną I–III vietos apdovanojimą nacionalinio masto konkursuose, olimpiadose ar varžybose per pastaruosius trejus metus.

Pavyzdžiui, šį pirmadienį komisijos posėdyje nuspręsta paremti du Kūno kultūros ir sporto centro auklėtinius, lapkričio pradžioje vykusius į tarptautines plaukimo varžybas „Short Course Cup“ Suvalkuose (Lenkija). „Jauniesiems plaukikams skirta po 225 eurus, tiksliau, nuspręsta suteikti kompensaciją už patirtas kelionės, maitinimo, apgyvendinimo ir kitas išlaidas“, – paaiškino V. Rancevas. Paramą šiems jauniesiems sportininkams nuspręsta skirti dėl to, kad jie šiemet buvo nusipelnę šalies mastu – Lietuvos jaunimo čempionate savo amžiaus kategorijoje iškovojo aukštas prizines vietas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: