blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Stebės ir fiksuos miesto veidą

Šio renginio organizatorė ir projekto vadovė Audronė Telšinskienė sakė, kad Žolinės savaitę plenero dalyviai gyvens Rokiškyje, stebės ir fiksuos miesto veidą, kartu su plenero ekspertais vykdys dienos užduotis, o rugpjūčio 17 dieną plenerą pristatys rokiškėnams ir miesto svečiams.

„Šiuolaikinę fotografiją sunku išgryninti, atskirti, konstatuoti, kas yra meniška, todėl plenero veiklose fotografai–menininkai sieks sudominti, intriguoti bei pateikti fotografiją kaip meno žanrą“, – sakė A. Telšinskienė. Jos žodžiais, ateityje šio plenero rėmuose gali atsirasti viešos, atviros meno erdvės, kurios pritrauktų kultūrinio turizmo dalyvius. Šiandien esame nepakankamai įvertinę vizualaus meno svarbą žmogui ir jo gyvenimui. Fotografija kuria ne tik vaizdą, bet ir vaizdinius, kurie akimirksniu užsifiksuoja žmogaus sąmonėje ir tai tampa savotišku judančiu vaizdu, regėjimu.

Šio plenero siekis – atgaivinti fotometraštininko tradiciją, kuri neatsiejama nuo šviesaus atminimo rokiškėno menininko Gintauto Dainio pradėtų veiklų, skatinti domėtis fotografija kaip meno žanru, pateikti alternatyvas stereotipiškumui.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments