Lina Meilutė-Datkūnienė: „Kad būtų išgirstos mažesnės grupės, turinčios mažesnes derybines galias, reikia stipriai pakovoti.“. R. Keliuotytės nuotr.

– Lina, kiek žinau, į Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininko postą per daug nesiveržėte. Kas vis dėlto paskatino kandidatuoti į šią poziciją? Juk tai nemokamos visuomeninės pareigos, bet užimančios daug laiko ir susijusios su didele atsakomybe.

– Būtent todėl didelio noro užimti šias pareigas ir negali būti. Mūsų sąjunga nėra maža – vienija daugiau kaip du šimtus rajono ūkininkų. Visiems tiems žmonėms dabar turiu pareigą ir juntu didelę atsakomybę. Todėl tikrai nesiveržiau prie rajono Ūkininkų sąjungos vairo, bet paskatino kiti. Daugelis rajono ūkininkų ragino kandidatuoti ir šiose pareigose matė būtent mane. Ir tai visiškai suprantama. Logiškas sprendimas. Atstovaudama Lietuvos jauniesiems ūkininkams ir būdama Rokiškio rajono atstove Žemės ūkio rūmuose, faktiškai dirbau analogišką darbą. Tik dabar galėsiu atstovauti viso rajono žemdirbių, ne tik dalies, interesams. Juk vis tiek visi klausimai tie patys.

Kokią matote savo misiją tapusi rajono Ūkininkų sąjungos pirmininke?

– Sutelkti rajono ūkininkus bendrų problemų sprendimui, nes matau nemenką susipriešinimą tarp stambių ir smulkesniųjų ūkininkų. Šis susipriešinimas visuomet buvo, matyt, ir bus, nes abiejų pusių interesai skirtingi. To neigti negalime. Vis dėlto, manau, turime surasti kompromisą. Kartais turime kažką, kažkokius savo interesus paaukoti dėl kitų. Kitą kartą gal tie kiti už tave pastovės. Taip visiems bus tik geriau. Ir aš matau, kad tai įmanoma. Tai derybinis dalykas, todėl mano misija ir pozicija – būti tuo derybininku ir pasiekti, kad įsivyrautų darbinga bei rami atmosfera, susitarti su visais ir atrasti bendrus sprendimus.

Žinoma, kaip jau esu sakiusi, pirmininkas yra vedlys, bet komandos, žmonių vedlys. Vienas jis – niekas, nieko nepadarys. Tik su komanda. O komanda – tai taryba, kurią patys ūkininkai ir išrinko. Dirbsime kartu, esame penkiolikos žmonių komanda, visi kartu ir prisiimsime atsakomybę sutelkti rajono ūkininkus, ieškoti bendrų sutarimų ir ginti bendrus interesus žemės ūkio institucijose.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

azija

1
Rašyti komentarą

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Darius Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Darius
Darius

kaip šaunu, kai ateina naujai ir pozityviai mąstantys žmonės. Sveikinimai ir kitiems rajonams palinkėjimas ieškoti naujų lyderių, nes senieji kurie ale vadovauja jau per 20 metų neberanda kalbos su žmonėmmis.