Renginio akimirka. Bibliotekos archyvo nuotr.

Europos diena – kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas iškėlė Europos integracijos idėją. Tad šią dieną švenčiamas Europos Sąjungos (ES) gimtadienis. Lietuvoje Europos diena svariau pradėta švęsti nuo 2002 m. Į ES mūsų šalis įstojo 2004 m. gegužės 1 d. Europos dieną kasmet tūkstančiai žmonių švenčia įvairiai: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose, per kuriuos skleidžiama informacija apie ES. Gegužės 8 d. Rokiškyje renginiai šia proga prasidėjo iškilmingu vėliavos pakėlimu Nepriklausomybės aikštėje. Krašto muziejuje tarti sveikinimo žodžiai, aptartos Europos Parlamento (EP) aktualijos, diskutuota. Po diskusijų laukė šventinis koncertas su grupe „Baltos varnos“. Lauke veikė europalapinė, kur skleista informacija apie ES ir EP rinkimus. Dalinti lankstinukai, ženkliukai, lipdukai, balionai.

Gegužės 9 d. renginių ciklas persikėlė į Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyrių. Šventės dalyvius pasveikino Europos jaunimo komandos narys J. Trumpa. Žinias apie ES išbandė ir „Europos egzaminą“ laikė nemažai moksleivių. Per trumpiausią laiką daugiausiai teisingų atsakymų surinko gimnazistė U. Tarvydytė. Susirinkusieji klausėsi D. Mazaliausko, Vilniaus teritorinės muitinės Mobiliosios grupės posto vyr. inspektoriaus, paskaitos „Žmonės, kurie saugo Europą“. Svečias pasakojo apie aplinką tausojančios visuomenės saugumą. Su dalyviais diskutavo apie ES ateitį, pristatė kampaniją  „#ES drauge saugiau“.

Lektorės L. Juknė ir M. Makuškaitė rokiškėnus pakvietė pasiklausyti „EUandME“ diskusijos „Minimalistinis gyvenimas“. „EUandME“ programa skelbia, kad kiekvienas iš mūsų turime skirtingų siekių, todėl pasineriame į skirtingas veiklas. Vieni neria į mokslus, kiti keliauja, dar kiti imasi gelbėti pasaulį. Diskutuota apie minimalizmą,kai asmuo motyvuotai atsisako nereikalingų daiktų ir veiklų, savo gyvenime pasilikdamas tik tai, kas reikalinga ir kuria pridėtinę vertę. Viešnios pristatė minimalistines vertybes – erdvius namus ir laiką. Patarė, kaip ir kas daro aplinką švaresnę, kalbėjo apie tausojančią visuomenę.

Bibliotekoje visą savaitę veikė spaudinių paroda „ES drauge saugiau“.

Aušra Žukauskienė

Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie