Gimtasis Rokiškis Aktualijos Etatinis apmokėjimas: baisiausia – nežinomybė

Etatinis apmokėjimas: baisiausia – nežinomybė

Seimas pradeda svarstyti etatinį mokytojų apmokėjimo modelį. Nors jį žadama įvesti jau nuo naujų mokslo metų, mokytojai iki šiol nežino, pagal kokią sistemą jie dirbs grįžę po atostogų rugsėjį. „Baisiausias dalykas – nežinomybė. Visi baiminasi, nes nežino, kas tai yra“, – neslėpė pedagogų profsąjungų lyderis Rokiškyje Erikas Gaigalas. Tuo tarpu Vyriausybė žada, kad vidutinis mokytojo atlyginimas, įvedus etatinį, kils maždaug penktadaliu. Etatiniam apmokėjimui planuojama skirti 95 milijonus eurų.

732
1

Algos bus skaičiuojamos ne pagal pamokų skaičių

Švietimo ir mokslo komitetas Seime klausia nuomonių – švietimo įstaigų, profesinių sąjungų  atstovų, taip pat  pačių pedagogų. Įvedus naują tvarką, mokytojai algas gaus ne pagal pamokų skaičių, o priklausomai nuo valandų  skaičiaus per visus metus. Švietimo bendruomenė tikisi, kad tai leis sureguliuoti pedagogų  krūvius ir atlyginti už veiklą, už kurią iki šiol nemokama – pavyzdžiui, už darbą su vaikais po pamokų.

Tiesa, ne visi  etatinio apmokėjimo laukia. Andriaus Navicko vadovaujama pedagogų profsąjunga (LSDPS) gegužę rengė įspėjamąjį streiką prieš ketinimus įvesti etatinį apmokėjimą: dalis mokytojų mano, kad jis įvedamas  nepasirengus. Kiti įsitikinę, kad pedagogų padėtis  pablogės – reiks dirbti daugiau valandų, o alga liks ta pati ir pan. Vyriausybės projektą dėl etatinio apmokėjimo teisininkai sukritikavo ir dėl darbo apmokėjimo skirtingų išsilavinimų mokytojams. Nepasitenkinimas kilo todėl, kad  aukštąjį universitetinį  bei pedagogo kvalifikaciją turinčio pedagogo alga  būtų apskaičiuojama taip pat, kaip ir neformaliojo švietimo mokytojui su viduriniu išsilavinimu.

Nusiteikusi įvesti dviem etapais

Bendrojo ugdymo sistemoje dirba maždaug 32,5 tūkst. mokytojų, skaičiuojama, kad tai – apie 22 tūkst. etatų. „Dauguma mokytojų Lietuvoje  dirba  nepilnais krūviais“, – tokį skaičių neatitikimą paaiškino E. Gaigalas.

Mokytojo etatas, perėjus prie etatinio apmokėjimo, sudarytų 1512 valandų per metus. Mokytojo darbo laikas būtų skirstomas į tris dalis: kontaktinės valandos, t. y. pamokos, pasirengimas joms bei darbas bendruomenei. Vyriausybė etatinį mokytojų apmokėjimą nusiteikusi įvesti dviem etapais: nuo 2018 ir 2019 metų rugsėjo mokytojams palaipsniui daugėtų apmokamų netiesiogiai pamokų vedimui skirtų valandų.

(Daugiau – ketvirtadienio „Gimtajame…“)

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
2018 14 birželio 17:12

Galų gale bus etatinis darbo apmokėjimas,tik mokytojai to nenori,nes jiems parankiau taip,tačiau tai neteisinga.Mokytojams skiriama 18 kontakt.val.,už klasę,sąsiuvinių tikrinimą,pasiruošimą ir t.t. Tai sidaro krūvį maždaug iki 24 sav,val. o toliau sėdėk namuose,arba mokyk už p[inigus vaikus o jie vis dar nepatenkinti.Darželio auklėtojai dirba 36 sav.val. maždaug už tą patį atlygį.Va dabar bus tvarka.Mokytojas mokykloje turės būti kasdien po 7 val.ir galės bi bliotekopse ruoštis pamokoms,galės vadovaut.būreliui,taisyt sąsiuvinius t.y.kaip ir visi darbuotojai,auklėtojai,gydytojai.O dabar prisitarigikuoja pamokų po 36 val,ir gauna atlyginimą kaip už du etatus .Baikit streikuot dirbkit ir mokykit vaikus,o tai naudoja pratybų sąssiuvinius,nes tingi mokinti.