blank
K. Pabijuto pieš.

100 tūkstančių dar galvoja

Birželio 26 d. pasibaigus papildomam laikotarpiui nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimui į II etapą patenkantiems gyventojams, bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) duomenimis, 85,7 proc. (arba 634 tūkst.) šio etapo gyventojų pasirašė sutartį su savo nepriklausomu elektros energijos tiekėju.

Gyventojai, sunaudojantys 1000–5000 kilovatvalandžių (kWh) energijos per metus ir patenkantys į elektros rinkos liberalizavimo II etapą, nepriklausomą elektros energijos tiekėją galėjo rinktis savaite ilgiau – iki birželio 26 dienos imtinai. Tokia proga pasinaudojo per 30 tūkst. energijos vartotojų.

Visgi laiku nepasirinko apie 100 tūkst. gyventojų. Jie gaus garantinio tiekimo paslaugą. Tai reiškia, kad jiems elektra nebus atjungta, bet už šią paslaugą teks mokėti brangiau. Tačiau svarbu, jog rinktis galima ir toliau. Šie gyventojai raginami nedelsti ir kuo greičiau rinktis nepriklausomą tiekėją, kuris užtikrins elektros energijos tiekimą nuo rugpjūčio 1 d.

Monopolinių visuomeninio tiekėjo paslaugų, kurias teikė UAB „Ignitis“, atsisakyta LR Seimui priėmus „Elektros energetikos įstatymo“ pataisas. Jos įpareigoja rinktis ne iš vieno tiekėjo.

Rinkoje dėl klientų kovoja šios įmonės: UAB „ERGTO energija“, UAB „Elektrum Lietuva“, UAB „Enefit“, UAB „Ignitis“ ir UAB „Perlas energija“.

Dar vienas etapas

Iki 2022 m. gruodžio 18 d. turi baigtis III etapas – tiekėją privalo pasirinkti ir tie gyventojai, kurie sunaudoja mažiausiai elektros energijos, t. y. iki 1000 kWh per metus. Nepriklausomai nuo sunaudojimo, į šį etapą pakliūva ir socialiai pažeidžiami, valstybės paramą gaunantys gyventojai.

Kaip rinkosi rokiškėnai?

Ieškojo sutarties be sūrio spąstuose

Laima

Pratęsimo nelaukiau, sutartį sudariau anksčiau. Tiesiog elektroniniame pašte radau kažkieno atsiųstą laišką su išvardintais tiekėjais, palyginau jų sąlygas ir per keletą minučių sudariau sutartį. Pasirinkau tą tiekėją, kuris siūlė trumpiausią įsipareigojimų laikotarpį, kur sutartyje nėra jokių paslėptų kainų ar punktų, pagal kuriuos, jei nutrauksiu sutartį, turėčiau atlyginti tą ir aną… Rinkausi „Ignitis“. Jinai vis tiek turi daugiau patirties nei kiti tiekėjai, yra stambiausia ir, manau, išliks rinkoje.

Žiūrėjo, kur pigiau

Irena

Septintą dešimtį baigusi moteris sako, kad jei nemokėtų gerai naudotis internetu, tai pasirinkti elektros tiekėją nebūtų buvę jokių šansų. Per televiziją išgirdo, kad visų tiekėjų siūlymai vienoje vietoje pateikiami internete, tinklalapyje markestro.lt/elektra/elektros-tiekejai. Išnagrinėjo siūlymus. Po to elektros energijos kainų palyginimo informacinėje sistemoje susirado kainų skaičiuoklę. Bet, pasak Irenos, skaičiuoklė labai paini.

Nemato vizijos ir politikų

Vidmantas

Pasirinkau „Ignitįׅ“. Jis brangesnis, bet čia kaip turguje – kas kainuoja brangiau, tas atrodo tikriau. Lėmė tai, kad nesunkiai galėčiau nutraukti sutartį. Viskas nenuspėjama, nežinai, ar praloši. Sutartyse gali būti paslėptų reikaliukų, juk jas ruošia juristai. Ką čia mes, paprasti žmogeliai, įžiūrėsim. Daugiau paskaito ir informacijos susirenka nebent tie, kurie naudojasi internetu. O eilinis žmogelis rinksis tai, ką patars kaimynas, arba pasikliaus nuogirdomis.

Man pikta. Kai artėja rinkimai, tai kandidatai, Seimo nariai važinėja, reklamuojasi, susitikinėja su rinkėjais, o kai reikia patarti žmonėms, tai jų nebesimato.

Nesiblaškė

Regina

Likome ištikimi tiems, su kuriais bendravome daugelį metų. Jie mūsų seni, patikimi paramos tiekėjai (juokiasi). Peržvelgėme, patyrinėjome, ką siūlo nauji rinkos žaidėjai, bet naujais dalykais nesižavėjome. Ką rinktis, diskusijų nekilo.

Delsė

Rita

Sutartį sudariau artėjant paskutinėms dienoms iki termino pratęsimo. Tiekėjų laiškų su pasiūlymais rasdavau elektroniniame pašte. Paskutinėmis dienomis pasipylė skambutis po skambučio. Matyt, matė sistemoje, kad tebedvejoju. Rinkausi tarp „Igničio“ ir „Perlas energija“. Jų kainos beveik vienodos, neblogos sąlygos. Jų pasiūlymus skaičiau, lyginau… Skaičiavau skaičiuokle. Rinkausi pirmąjį. Tą daryti patarė ir vaikai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments