blank

– Panašu, kad rugsėjis bus ypatingas Rokiškio publikai, mėgstančiai muziką. Laukia daugybė su muzika susijusių renginių?

Mes, „alchemikai“, siekiame prilyginti elektroninę muziką bet kuriai kitai meno formai pasitelkdami šviesų instaliacijas, kvapus ir gilų elektroninį skambesį. Savo organizuojamose patirtyse pabrėžiame Lietuvos istorinį, kultūrinį grožį ir reikšmę. Kartu mezgame ir siužetines linijas, taip įprasmindami savo renginius ir performansus. Elektroninė muzika atlieka sielos higienos funkciją, taip pat ji yra tiesioginis raktas į vidinį pažinimą.

Dvi „Alchemikų“ patirtys, festivalyje „Startas“, vargonų muzikos festivalis, „Obelinė“, dar Rokiškio gimtadienis – tikrai labai smagus ir reikšmingas rugsėjis. Vertinant kultūrinę pusę, šis mėnuo istorinis mūsų kraštui dėka šių renginių organizatorių. Būtų labai įdomu, jei visi šie renginiai galėtų virsti vienu bendru produktu ir taip gimtų Rokiškio miesto festivalis, apimantis įvairias kultūros sritis. Tikrai, būtų labai įdomu.

– Kaip kyla idėjos?

Pačios idėjos aplanko netikėtai, kaip koks nušvitimas. Tiek man, tiek komandai. Renginiai ir patirtys kuriasi iš inercijos. Dabar kaip tik yra toks energingas gyvenimo epizodas, stengiuosi tai išnaudoti ir, kiek įmanoma, labiau tuo užkrėsti kitus, taip pat norinčius kurti ir realizuoti save.

– Pakalbėkime apie renginius. Pirmasis – „Menotyra“. Koks tai renginys? Su kuo jis „valgomas“ ir kodėl jį reikėtų aplankyti?

– „Menotyra“ tai rekreacinis elektroninės muzikos renginys, kurio metu koncentruosimės į patį atlikėją ir jo skleidžiamų garsų kokybę. Mėgstame daryti kitaip, nei įprasta, todėl šįkart sugalvojome įdomių techninių sprendimų, kurie klausytojams leis visiškai atsiduoti garsui. Atvykus galima ir reikia tikėtis išgirsti dar neatrastų elektroninių skambesių, o vakarui įsibėgėjus – tempas kils. Veiksmas vyks Rokiškio aerodromo angare, rugsėjo 11 d. Šis renginys yra tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „Startas“ dalis ir yra visiškai nemokamas. 

– „Memento II“, antrasis renginys, vyksiantis per Rokiškio gimtadienį, sutampa su „Alchemikų“ gimtadieniu. Kaip jį paminėsite?

Pirmaisiais metais „atsidarėm“ prie „bravoro“, po metų „Memento“ tradiciją norėjome tęsti prie pat dvaro, bet dėl tam tikrų priežasčių teko keltis į kitą erdvę, kur taip pat buvo labai smagu.

Šiais metais ketiname užkariauti erdvę, esančią už dvaro, šalia oranžerijos. Renginio, gimtadienio, puotos, įvykio ar dar kaip nors vadinamos patirties metu minėsime antrąjį „Alchemikų“ gimtadienį. Šis renginys bus kultūriškai reikšmingas, nes jo metu susivienys naktinė kultūra ir istorija. Jame dalyvaus trys skirtingų elektroninės muzikos žanrų atlikėjai, vienas iš jų savo pasirodymą atliks gyvai. Bus tikrai įdomu ir šis tas naujo.

„Memento II“ – įvykis, skirtas naktinio pasaulio senbuviams ar naujai į elektroninės muzikos pasaulį žengiantiems smalsuoliams. Kviečiami visi be išimčių.

Renginys bus nemokamas, bet į gimtadienį atvykti be dovanų neleistų sąžinė.

– Kokie ateities planai?

Kol kas nieko negaliu atskleisti. Minčių ir planų tikrai yra, bet dar ne laikas apie juos kalbėti. Sekite „Alchemikų“ socialinius tinklus ir, jeigu įdomu, bandykite į kiekvieną „Alchemikų“ žinutę pažvelgti kitu kampu, galbūt ką nors rasite paslėpta tarp eilučių…

blank

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments